НОВИНИ

26.10.2007 | Пауелл 'дружньо' порозмовляв з Ющенком та Януковичем
Джерело - Українська служба ВВС

Колишній Держсекретар Сполучених Штатів Колін Пауел уважає, що швидкість просування України до НАТО не залежить від формату майбутньої коаліції.









 







Колін Павелл

Раніше оглядачі говорили, що нібито саме “помаранчевий” уряд може дати поштовх до підписання Україною на самміті НАТО наступного року Плану дій щодо членства в Альянсі.


Під час свого візиту до Києва Колін Пауелл утримався від конкретних прогнозів щодо НАТО, проте схвально відгукнувся щодо стрімкого економічного зростання України.


Оглядачі оцінили його зустрічі з президентом та прем’єром як такі, що мають важливе значення для оцінки Сполученими Штатами ситуації після виборів в Україні, проте сам Колін Пауелл твердить, що приїхав насамперед прочитати лекцію студентам.


65-й держсекретар Сполучених Штатів Колін Пауелл не брав участі в “круглому столі” під час “помаранчевої революції”, проте оглядачі говорять про його ключову роль у мирному врегулюванні тієї політичної кризи.



Саме Колін Пауелл одним із перших закордонних високопосадовців заявив про невизнання його країною результатів другого туру президентських виборів 2004-го через масові фальсифікації, а після з’їзду в Сіверодонецьку по телефону закликав на тоді президента Леоніда Кучму та російського Міністра закордонних справ Сергія Лаврова до збереження територіальної цілісності України.


В останнє Колін Пауелл був в Україні в січні 2005-го на інавгурації президента Ющенка. У середу він знову відвідав Київ у розпал складних коаліційних переговорів між силами Майдану, проте зауважив, що приїхав не обговорювати формати коаліції з президентом та прем’єром, а насамперед прочитати лекцію студентам Київської школи економіки.


Раніше оглядачі говорили про те, що нібито помаранчевий уряд може забезпечити Україні підтримку Сполучених Штатів в приєднанні до Плану дій щодо членства в НАТО вже наступного року. Проте, відповідаючи на запитання Бі-Бі-Сі, пан Пауелл заявив, що швидкість просування Києва до Альянсу не залежить від кольору коаліції.



“Я би не хотів коментувати те, яка коаліція і яка партія швидше наблизить Україну до плану дій щодо членство в НАТО. Це справа політичних лідерів України та альянсу. В будь-якому випадку, рухатиметеся ви до НАТО швидко чи повільно, цей шлях потребує часу. Вам потрібен час, аби втілювати ПДЧ, час, аби відповідати натівським стандартам. Тож яка би політична сила не захотіла зробити це завтра, у неї би це просто не вийшло. Але найважливіше рішення щодо членства в НАТО має прийняти український народ” – заявив пан Пауелл.


Попри те, що Колін Пауелл намагався підкреслити свою віддаленість від прийняття ключових рішень у Білому Домі, експерти досі високо оцінюють його вплив на американську зовнішню політику. Колишній держсекретар Сполучених Штатів та колишній радник президента Рейгана побачив в Україні зразка осені 2007-го високе економічне зростання та розвиток демократії, скритикувавши ситуацію в сусідній Росії. Разом із тим, пан Пауелл уважає, що газово-політичний конфлікт між Києвом та Москвою має відбуватися без втручання Заходу, якому він натомість рекомендує подбати про альтернативні шляхи газопостачання:


"Я би не рекомендував, аби на даному етапі треті сторони втручалися в україно-російські газові переговори. Загалом я думаю, що Заходу краще би було подбати про те, аби не залежати від одного постачальника енергоносіїв. Це завжди створює ризик і може спричинити напруження, яке нещодавно пережила Україна в переговорах із Росією".


Теми переговорів колишнього держсекретаря Сполучених Штатів Коліна Пауелла з президентом Віктором Ющенком та прем’єром Віктором Януковичем залишилися за політичними лаштунками. Сам пан Пауелл, відповідаючи на запитання Бі-Бі-Сі сказав, що це просто дружні розмови про майбутнє України.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4999. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект