НОВИНИ

26.10.2007 | Заходи за євроатлантичною тематикою в навчальних закладах України
Джерело - НЦПЄАІ України

 У Сумах на базі Української академії банківської справи 16 жовтня п.р. відбулися студентські дебати на тему "Відносини Україна-НАТО". Учасники даного зібрання обговорювали питання внутрішньої структури Організації Північноатлантичного договору, її діяльності з врегулювання регіональних конфліктів, зокрема на Балканах і Афганістані, історії стосунків України з НАТО та проблеми, з якими стикається наша країни на шляху євроатлантичної інтеграції. У цьому заході взяли участь студенти та викладачі Української академії банківської справи, керманич Громадської ліги Україна-НАТО та працівники апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України.


 У Луганському національному педагогічному університеті ім.Тараса Шевченка 17-19 жовтня п.р. проходила Осіння академія НАТО "Україна – НАТО: міфи та реалії", в ході якої піднімалися питання відносин нашої країни з Організацією Північноатлантичного договору та процесу перетворень в її діяльності, а також місця цієї інституції в сучасній світовій системі безпеки. Крім того, порушувалася тема миротворчих операцій на Балканах та участі в них України.
Під час даного форуму відбувся телеміст зі штаб-квартирою НАТО в Брюсселі, що дозволило залучити до дискусії фахівців, безпосередньо причетних до повсякденної діяльності Альянсу. Окрім студентів з ними спілкувалися науковці, експерти з дослідницьких установ різних регіонів нашої держави та країн близького зарубіжжя, представники дипломатичних місій країн-членів НАТО, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішель Дюре, співробітники Міністерства закордонних справ України і апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України.


Учасники цього зібрання обмінялися думками та подискутували про перспективи і економічні аспекти співпраці України з Альянсом у ході студентських дебатів на тему: "Економічні інтереси України і політична безпека в сучасних міжнародних відносинах".


Академія НАТО вперше відбулася в Луганську, проте її вже приймали в Сімферополі, Донецьку, Одесі, Львові. Метою цих представницьких зборів є якнайширше інформування українського студентства, особливо майбутніх спеціалістів з міжнародних відносин у сфері євроатлантичної інтеграції України, діяльності Північноатлантичного альянсу, а також залучення молоді до дискусії з проблемних питань в цій галузі.


 20 жовтня п.р. в Київському військовому ліцеї ім. Івана Богуна відбувся інформаційний семінар "Україна – НАТО", організаторами якого виступили Всеукраїнське об’єднання ветеранів, Соборне козацтво "Січ" та Громадська ліга Україна – НАТО. В ході даного заходу присутні були поінформовані про сучасну діяльність Організації Північноатлантичного договору, співпрацю України з НАТО. Окремо порушувалась тема міфів і стереотипів щодо Альянсу та відносин з ним нашої країни, яка викликала жваву дискусію.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект