НОВИНИ

14.10.2004 | "В Литві все ще існують демократичні механізми",- філософ Алішаускас
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У першому турі виборів литовського Сейму в неділю вибрано лише небагато більше від половини потрібної кількості - 141 депутата парламенту. Якщо за партійними списками вибрані всі 70 парламентарів, то в 71 одномандатному окрузі після першого туру депутатами стали лише 5 кандидатів, отримавши більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні. В інших 66 округах відбудуться повторні вибори.Серед 15 партійних списків кандидатів лише 6 партій стали парламентськими, а лідером після першого туру, як й обіцяли соціологічні опитування, є Партія праці. Її минулого року створив найбагатший мільйонер серед литовських парламентарів Віктор Успаскіх.


45-річний парламентар-мільйонер Віктор Успаскіх, який народився в Архангельській області та два десятки років тому був лише зварником, є реальним кандидатом на посаду прем’єр-міністра, як це й очікувалося. Якщо не підведуть результати другого туру виборів, бо в Партії праці наче й не має інших видатних діячів.


Про можливого майбутнього прем’єра російського походження в Литві є різні думки. Наведемо дві з них.


Колишній віце-прем’єр у відновленій Литві, тепер лідер нечисленної Національної партії центру Ромуалдас Озолас сповнений тривоги.


“Тепер до Сейму прорвався організатор нової партії, який є людиною російського походження, проросійської орієнтації, явно з запахом радянської ностальгії, метою якого явно є зайнятися не зовсім тими справами, про які говорив своїм виборцям”, – вважає Ромуалдас Озолас.


Тим часом філософ Вітаутас Алішаускас, редактор культурного журналу, вважає, що, по-перше, справжні результати виборів будуть відомі лише після другого туру виборів. По-друге, буде міцна опозиція в парламенті, бо й консерватори матимуть значно більше місць ніж у попередньому Сеймі, й центрісти-ліберали та інші невеликі партії. Тому не можна вважати, що Успаскіх чи коаліція на чолі з ним зможе робити що захоче, це не так легко, в Литві все ще існують демократичні механізми, на думку філософа Алішаускаса.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект