НОВИНИ

25.10.2007 | Ліберал Дональд Туск – наступний прем’єр Польщі
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У середу розпочались переговори щодо формування нової урядової коаліції в Польщі. Лідер "Громадянської платформи", яка перемогла у виборах, ймовірний прем`єр-міністр нового уряду Дональд Туск та лідер четвертої за результатами виборів Польської Селянської Партії Вальдемар Павляк уже засідають.




 
"Громадянська платформа" та Селянська партія творитимуть майбутню урядово-парламентську коаліцію. Переговори вже почалися, хоча й таємно.


 
5 листопада дотеперішній прем'єр-міністр Ярослав Качинський та його уряд підуть у відставку. Лише тоді польський президент Лех Качинський може офіційно доручити Дональдові Туску формувати новий уряд. Фахівці вважають, що це може бути складно, оскільки важко буде узгодити програми дій уряду, особливо в галузі економіки. Лідери майбутньої коаліції після першої зустрічі залишаються оптимістами, одноголосно заявляють, що зразком для них є успіх і процвітання ліберальної економіки в Ірландії.


Зміна напрямку закордонної політики Польщі


На думку польських коментаторів, нова правляча коаліція бодай в одному згодна: треба змінити дотеперішню польську закордонну політику. Майбутній прем’єр Дональд Туск наголошує, що необхідно покращити відносини з Європейським Союзом та Росією.


У середу кандидат на пост прем'єр-міністра накреслив пріоритети закордонної політики нового польського уряду. Говорить Дональд Туск.


«Підтверджую, у мене сердечні відносини із німецьким канцлером Ангелою Меркель, також із головою Єврокомісії паном Баррозо, прем'єрами Чеської Республіки та Литви. Це добре, що з Москви вже надійшов сигнал, що там готові до співробітництва для покращення польсько-російських відносин. На відміну від моїх попередників, я не буду ставитись до закордонної політики, як до ведення війни».


Дональд Туск таким чином відповів на закиди дотеперішнього прем’єра Ярослава Качинського, що схвальні відгуки Москви та Берліна на результати виборів у Польщі є свідченням того, що майбутній польський уряд відкине принципи енергетичної безпеки.


Пріоритет нового уряду: Брюссель, Вашингтон, Москва?


Майбутній лідер польського уряду Дональд Туск заявив, що його перші візити будуть до Брюсселя, Вашингтона, та Москви. Лідер ліберальної партії "Громадянська платформа" жартома говорить, що він не розцінює поїздки у Брюссель як закордонний візит. «Європейський Союз є тут, — сказав Туск, — а не в Брюсселі».


Дотеперішні польсько-російські відносини аналітики називають льодовим періодом. Чи скоро прийде потепління, запитують вони. Туск каже, що покращення польсько-російських відносин буде найважливішим завданням його уряду. Найважливішим тому, що це найскладніше завдання, до якого треба підходити відповідально.


У Вашингтоні майбутнього польського лідера Туска чекають складні переговори, адже у передвиборній кампанії його партія закликала до виведення польських військ з Іраку, до жорсткіших переговорів про розміщення у Польщі елементів ПРО.


У вівторок на одній з публічистичних програм польського телебачення лідери партії "Громадянська платформа" говорили зокрема про відносини з Україною. На їхню думку, ці відносини будуть побудовані на політичному капіталі, який "Громадянська платформа" здобула з Україною під час Помаранчевої революції.


Хто такий Дональд Туск?


Йому 50 років. У 90-тих роках був лідером партії Ліберально-Демократичний Конгрес. Ця партія увійшла до складу партії Демократична унія, Унія свободи. У 2005 році Туск, як лідер нової партії "Громадянська платформа", змагався за президентське крісло з Лехом Качинським. Пана Туска знають у Польщі як фаната футболу та футболіста. Неодноразово брав участь у матчах за участю депутатів парламенту, колег зі своєї партії. Дональд Туск належить до польської етнічної групи кашубів, які споконвіку проживають у регіоні Помор’я. Колись в інтер’вю заявив, що шкодує, що не розмовляє кашубською говіркою. Досліджував міжвоєнну історію Ґданська.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект