НОВИНИ

24.10.2007 | Комітет Європарламенту схвалив проект доповіді про посилення Європейської політики сусідства
Джерело - Портал "Європейський простір"

Комітет з питань закордонних справ Європарламенту на своєму засіданні пізно ввечері 22 жовтня схвалив проект доповіді про посилення Європейської політики сусідства


За проект Чарльза Теннока (група народних партій, Великобританія) та Раймона Обіолса і Жерма (група соціалістичних партій, Іспанія) проголосували 49 членів комітету при одному проти та двох, що утрималися.


У проекті доповіді депутати зазначили, що незважаючи на спільні ключові позиції, такі як спрощення візового режиму, сприяння розвиткові громадянського суспільства та контактам між людьми, підходи до сусідів з країн Південного Середземномор’я та країн Сходу, які можуть потенційно претендувати на членство в ЄС, мають бути різними. В документі, зокрема, висловлюється сумнів щодо географічної багатовекторності ЄПС, та міститься підтримка імплементації ЄПС з максимально можливим урахуванням різної ідентичності країн, які охоплюються політикою сусідства.


В частині доповіді, присвяченій сусідам зі Східної Європи зазначається, що “демократичні сусіди, які чітко ідентифікуються як європейські країни і які поважають верховенство права можуть, в принципі... просити про членство в ЄС”. З урахуванням цього, депутати вважають за необхідне здійснити поступову інтеграцію східних сусідів до Європейського енергетичного співтовариства та створити Парламентську Асамблею ЄС-Східні сусіди (EURO-NEST). Доповідь також підкреслює необхідність більшого залучення ЄС до вирішення так званих заморожених конфліктів, засуджує порушення прав людини та використання смертної кари в Білорусі та пропонує серйозно розглянути можливість залучення Казахстану до участі в ЄПС.


В частині доповіді, присвяченій країнам Південного Середземномор’я, депутати звертають увагу на необхідність включення механізму імплементації статей щодо прав людини в наступні угоди, які підписуватимуться між ЄС та країнами регіону. Крім того, депутати висловили жаль, що з моменту початку Європейсько-Середземноморського партнерства немає помітного прогресу в області демократії та захисту прав людини.


Для всіх країн-сусідів депутати вважають за доцільне встановити мету зі створення широкої зони вільної торгівлі, а також провести переговори про спрощення візового режиму та реадмісію.


Європейська політика сусідства була затверджена у червні 2004 року. На сьогодні в ній беруть участь 16 країн, в тому числі і Україна.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1304. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект