НОВИНИ

15.10.2007 | Екс-генерал США: Війна в Іраку перетворилася на жах
За матеріалами - РБК

Колишній командуючий американськими силами в Іраку генерал-лейтенант Рікардо Санчес критикує операцію США в Іраку.


"Ніяких сумнівів, що Америка переживає жах, кінця якому не видно", - цитує Associated Press слова колишнього командуючого.


Причина такого становища, на думку колишнього командуючого - політичні прорахунки після скинення Саддама Хусейна та постійні помилки американців.


Останні стратегічні рішення Пентагона щодо Іраку, в тому числі, про відправлення додаткових 30 тис. військовослужбовців, Санчес назвав "запеклою спробою" виправити помилкову політику багатьох років.


При цьому Санчес утримався від звинувачень на адресу якого-небудь конкретного політика чи відомства, зазначивши, що в США немає іншого виходу, як продовжувати там свою військову присутність.


Нагадаємо, Санчес залишив посаду командуючого збройними силами США в Іраку в липні 2004р. З тих пір він займається консультуванням представників командування. За деякими даними, його відставка була пов’язана зі скандалом навколо знущань над військовополоненими у в’язниці Абу-Граїб. Проте, відповідно до офіційної версії Пентагона, його відхід не має до цієї справи ніякого відношення. Відповідно до висновків спеціальної комісії, Санчес був визнаний "невинним у зловживаннях, однак несе за них відповідальність".


Важке становище у країні визнається й іракською стороною. Як заявив нещодавно прем’єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі, досягнення стабільності в його країні - тривалий процес, що взагалі може ніколи не завершитися, якщо не зупинити нелегальний потік зброї та грошей, а також поширення тероризму й екстремізму в країні. Він додав, що продовження насильства у країні буде мати "катастрофічні наслідки" для усього світу.


Варто зазначити, що й сама американська влада скептично ставиться до встановлення порядку в країні. Так, наприкінці серпня президент США Джордж Буш заявив, що національний уряд зазнав краху, не досягнувши своїх цілей, і народ Іраку повинен сам вирішити долю уряду, що доводить неможливість США взяти ситуацію під контроль.


Про це ж свідчить і офіційне оголошення Джорджа Буша про початок виведення американських військ з Іраку. За словами президента США до найближчого Різдва 5 тис. 700 американських військовослужбовців опиняться вдома, і ще не менше 21 тис. 500 військовослужбовців будуть виведені з Іраку до липня 2008р.


На думку ж іракської сторони, до кінця 2008р. із країни можуть бути виведені щонайменше 100 тис. американських військовослужбовців. Про це заявив 8 жовтня ц.р. президент Іраку Джаляль Талабані. Нагадаємо, що наразі в Іраку дислоковані близько 165 тис. американських військовослужбовців.


Однак одночасно з планами Білого дому почати виведення військ із країни, Пентагон має намір утричі збільшити запит до конгресу щодо фінансування військових кампаній в Іраку й Афганістані в 2008р. У документах міністерства оборони фігурує сума в розмірі 190 млрд. дол. Додаткові витрати будуть потрібні на закупівлю нового бойового транспорту та модернізованої амуніції військовослужбовців, а також для зміцнення американських військових баз в Іраку.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект