НОВИНИ

01.10.2007 | Райнер Лінднер: Партія регіонів дала „помаранчевим” другий шанс
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Попередні результати недільного голосування ми попросили прокоментувати експерта берлінського Центру „Наука і політика” Райнера Лінднера.


Пане Лінднер, як Ви оцінюєте результати позачергових виборів до Верховної Ради?


 


 „На мою думку, найважливішим підсумком нинішніх виборів є той факт, що Україна вкотре провела демократичні вибори. Принаймні, за наявною досі інформацією, можна так стверджувати. Для нас у Німеччині та Європейському союзі саме це стало найголовнішою новиною. Ми раніше вже не раз наголошували, що співпрацюватимемо із будь-яким урядом в Україні, якщо його буде обрано на демократичних засадах”.


 


Що для Вас стало несподіванкою на цих виборах?


 „Для мене були несподіваними два моменти. Насамперед, це досить скромні результати блоку „Наша Україна – Народна самооборона”. Луценко та інші лідери блоку не виправдали сподівань. Це дуже чіткий попереджувальний сигнал для президента Ющенка. Його становище після цих виборів не покращиться. Друга несподіванка – це результат Блоку Юлії Тимошенко. Поліпшення її минулорічного результату прогнозувалося, але не в такому масштабі. Блок Тимошенко майже наздогнав Партію регіонів і таким чином має всі підстави розраховувати на формування уряду”.


 


Як Ви оцінюєте результат Партії регіонів?


 


„Партія регіонів не змогла продовжити ту переможну ходу, яку вона розпочала після минулих виборів. Змістовно їхня робота в уряді не була переконливою для більшості виборців. Тим самим регіони дали „помаранчевим” силам несподіваний другий шанс. Незалежно від того, чи вдасться БЮТ і пропрезидентському блоку сформувати уряд, вражаючий результат Юлії Тимошенко змусить рахуватися із нею”.


 


Якою, на вашу думку, буде роль Володимира Литвина у новому парламенті? За попередніми результатами виборів, його політична сила потрапить до Верховної Ради.


 


 „Литвина в жодному разі не можна розглядати як „третю силу”. Для того, аби представляти себе як політичну альтернативу, блоку Литвина попросту бракує змістовного наповнення”.


 


 


Явка виборців на нинішніх виборах була нижчою, ніж на попередніх. Серед українців панує розчарування у політиці. Як Ви гадаєте, після нинішніх виборів ця тенденція триватиме?


 


„Нинішнє голосування засвідчило політичну зрілість українського народу. Попри технічні негаразди у процесі голосування, українці проявили неабияке терпіння. Тепер залишається зачекати, який же уряд буде сформовано за результатами цих виборів. Головне, що я хочу сказати: країна найближчим часом не може дозволити собі ще одного виборчого марафону. Потрібна стабілізація задля вирішення важливих для України проблем. Саме це мусять мати на увазі усі провідні політичні лідери країни”. 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7873. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект