НОВИНИ

01.10.2007 | У Латвії уважно стежать за останніми подіями в Україні і сподіваються, що вибори відбудуться відповідно до визначених демократичних стандартів
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Латвії уважно стежать за останніми подіями в Україні і сподіваються, що позачергові парламентські вибори в ній відбудуться відповідно до визначених демократичних стандартів. Цим переймаються і депутати Саейми (парламенту) Латвійської Республіки, яких пов’язує активна співпраця з українськими парламентарями, і пересічні латвійці, яким також не байдужа майбутня доля українського народу.
 
Latvia_map
 
(radiosvoboda.ua)
Сім спостерігачів, які представляють парламент Латвії, громадські організації та міністерство у справах регіонального розвитку, перебувають в Україні, щоб спостерігати, як відбуватимуться там парламентські вибори.
Спостерігатимуть латвійці в рамках місій ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО та Парламентської Асамблеї Ради Європи за перебігом виборів в Одесі, Києві та області.

Латвійські спостерігачі не тільки професіонали своєї справи, а й добре ознайомлені з ситуацією в Україні, як, зокрема, секретар президії Саейми Латвійської Республіки Дзінтарс Расначс, який спостерігатиме 30 вересня на виборчих дільницях у Києві.

«Я, починаючи з Помаранчевої революції, спостерігав на усіх виборах в Україні – і на усіх турах президентських виборів, і на попередніх парламентських виборах. Досвід у мене є. Я буваю в Україні, а також постійно слідкую за подіями в ній за допомогою українських телеканалів, тому я добре поінформований про ситуацію в Україні».

Латвійські спостерігачі будуть розділені на команди, в кожній по 2 особи. Упродовж дня виборів вони відвідають понад 10 виборчих дільниць.

«На виборчих дільницях будуть заповнені опитувальні анкети, опитувати будемо керівника виборчої дільниці. Також буде констатована ситуація на дільниці, чи є спостерігачі, чи були представники преси, чи є будь-які претензії чи порушення. Це головна наша робота».

Спостерігачі висловлюються нейтрально, пересічні латвійці сподіваються на краще в Україні

Секретар Президії Саейми Латвії вважає, що ці вибори обов’язково вплинуть на політичний клімат в Україні.

«Нам, як міжнародним спостерігачам, слід бути нейтральними і не можна прямо або непрямо виловлювати свої симпатії тим чи іншим політичним силам. Тому, говорячи про політичний клімат, я можу лише сказати, що міжнародна громадськість зацікавлена в стабільності, розвитку та демократії в Україні», – каже представник латвійських спостерігачів.

І пересічні латвійці з симпатією ставляться до українців та України і сподіваються, що після виборів ситуація в країні поліпшиться.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект