НОВИНИ

28.09.2007 | Грузинська опозиція готує масові акції протесту
За матеріалами - ІТАР-ТАРС, Korespondent.net

Група грузинських опозиційних партій проведе сьогодні, 28 вересня, у Тбілісі в будинку парламенту мітинг протесту проти арешту екс-міністра оборони Іраклія Окруашвілі, проти політики влади і вимогами проведення дострокових виборів президента і парламенту

 

Як заявив 27 вересня на брифінгу один з лідерів Республіканців, Тіну Хідашелі, зі сторони влади - терор. "Встанемо разом проти влади перед парламентом. У Грузії дуже сильне суспільство, яке брало участь у "революції троянд". Ми повинні перемогти страх. Влада намагається розтоптати нашу честь", - сказав Хідашелі лідер Партії народу Коба. Давіташвілі заявив, що Михайло Саакашвілі цим арештом визнав всі обвинувачення у свою сторону. "Саакашвілі убивця і ватажок банди", - додав Давіташвілі.

Будинок офісу партії Іраклія Окруашвілі Рух за єдину Грузію в Тбілісі, де вночі був проведений обшук, оточено поліцією Грузії. Однак автомобільний рух по прилеглій вулиці не перекрито. Не спостерігається скупчення прихильників затриманого напередодні екс-міністра оборони Грузії.

Як повідомлялося, Окруашвілі висунув серйозні звинувачення на адрес Михайла Саакашвілі, у тому числі в корупції і спробі усунути небажаних підприємців. Крім того, Окруашвілі не виключив можливості участі у виборах президента Грузії, що пройдуть одночасно з парламентськими виборами восени 2008 року.

Окруашвілі "не визнає себе винним у жодному звинуваченні", заявила його адвокат Ека Беселія після зустрічі зі своїм підзахисним. За її словами, екс-міністр вважає себе політичним ув'язненим і розцінює свій арешт як зведення з ним стосунків.

Лідери опозиційних організацій закликали населення взяти активну участь у мітингу. "Необхідно показати владі, що народ незадоволений їхньою політикою, що народ виступає проти беззаконь і за дотримання законності, проведення політики в ім'я добробуту населення, а не окремої групи осіб", - заявили представники опозиційних партій.

З закликом провести дострокові вибори виступили лідери Республіканської партії, партії Рух за єдину Грузію, Народної партії, парламентської фракції Демократичний фронт, неурядової організації Інститут рівноправності і ряду інших опозиційних організацій.

Через місцеві телеканали вони звернулися з закликом до населення взяти участь у мітингу, передає ІТАР-ТАРС. Організатори заявили, що "мітинг буде мати мирний характер".

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3611. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект