НОВИНИ

27.09.2007 | Данія на порозі вирішення - чи проводити референдум, чи ні
Джерело - EUobserver

Погляди ЄС повернути в бік Данії, уряд якої ще не вирішив проводити референдум щодо нового Договору Реформ чи ні.

Право-центристський уряд, очолюваний прем'єром Андерсом Фог Расмуссеном, повідомив, що він не може прийняти рішення, тому що повинен знати, чи призведе новий договір до передачі владних повноважень від уряду Данії до ЄС.

Ця оцінка, додав він, може розпочатися тільки тоді, коли всі 27 країн погодяться щодо остаточної версії договору.

Португалія, як головуюча країна,  а також Європейська Комісія сподіваються на те, що остаточне рішення щодо документу буде схвалено на самміті ЄС в Лісабоні 18-19 жовтня.

Експерти з питань права в Міністерстві юстиції Данії проведуть оцінку того, яи реформований договір є "делегацією влади" від держави до ЄС. Якщо це так, то згідно конституції цієї північної країни, референдум буде необхідний.

Якщо експерти прийдуть до висновку, що цей договір не вимагає передачі влади, тоді це стає політичним питанням відносно проведення народного опитування.

Офіційний Копенгаген зробив все можливе, щоб уникнути референдуму. Він зазначив дев'ять положень, які не повинні бути в тексті договору, аби уникнути проведення референдуму. Ці пункти були вилучені з тексту.

Згідно липневих опитувань, більше половини данійців (52,7%) бажають, щоб референдум відбувся. Данія планувала проведення референдуму по конституції ЄС, але відмінила його після висловлення "ні" у Франції та Нідерландах.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект