НОВИНИ

27.09.2007 | Європарламент підтримав ідею „блакитної карти” для мігрантів
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейський парламент підтримав ідею Єврокомісії щодо запровадження „ Блакитної карти” - дозволу на роботу в ЄС для громадян держав, що не входять до цієї організації. У своїй резолюції євродепутати зазначають, що Європейський Союз потребує легальної іміграції. Оскільки до 2050 року кількість працездатного населення у ЄС зменшиться на 50 мільйонів.


Ідея «Блакитної карти” полягає в тому, щоб регулювати еміграційні потоки в міжєвропейському просторі. Власник карти отримає дозвіл на роботу на проживання у всій об'єднаній Європі.


Втім, пропозицію віце-президента Єврокомісії Франко Фраттіні, щойно затверджену Європарламентом, мають підтримати іще усі 27 держав ЄС. Деякі ж з держав Євросоюзу не бажають делегувати питання оформлення дозволу на роботу іноземним фахівцям до Брюсселя і критикують пропозицію Фраттіні.


В Німеччині ця тема належить до найактуальніших проектів уряду. Колишні спроби регулювати приток робочої сили за допомогою національної «Грінкарти» були не дуже вдалими. Тому на недавніх нарадах уряду була обговорена ціла низка заходів щодо створення умов для залучення фахівців в економіку країни. Зокрема, бальна система оцінки претендентів і загальні вимоги до них почнуть діяти вже з листопаду. Втім, ці заходи стосуються лише виключно робітників з держав- членів ЄС.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4807. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект