НОВИНИ

27.09.2007 | Лавров і Райс посварилися через Іран
Джерело - Korespondent.net, Газета.Ru, РБК

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров і держсекретар США Кондоліза Райс обмінялися різкими висловлюваннями стосовно питання запровадження санкцій проти ядерної програми Ірану.

 

 

Як пише сьогодні, 27 вересня, The New York Tіmes, це відбулося під час обіду, організованого для міністрів закордонних справ країн- членів Великої вісімки й інших дипломатів.

В інтерв’ю агентству The Assocіated Press Лавров зазначив, що посперечався з Райс про те,  чи вчасно вводити нові санкції проти Ірану в той час, як МАГАТЕ досягло значного прогресу у відносинах з Іраном. Він також зазначив, що США ігнорує діяльність експертів МАГАТЕ. За словами анонімного джерела, обмін думками між Лавровим і Райс був "дуже емоційним". 

На питання одного з журналістів,  чи досягли сторони якогось  прогресу в дискусії щодо іранської ядерної проблеми Ірану, міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер розсміявся й відповів: "Я б так не сказав".

Рада Безпеки ООН уже двічі приймала резолюції про санкції стосовно Ірану у зв’язку з відмовою призупинити збагачення урану. Основним ініціатором резолюцій виступали США, які обвинувачують Тегеран у розробці ядерної зброї під прикриттям програми "мирного атома". В Ірані стверджують, що ядерна програма країни носить винятково мирний характер.

Нещодавно американські ЗМІ повідомили, що адміністрація президента США обговорює плани можливого бомбового удару по Ірану. Причиною цього стало недавнє рішення Німеччини відмовитися від яких-небудь санкцій стосовно Тегерана, накладених РБ ООН.

Трохи пізніше, 17 вересня, міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер зробив необережну заяву про те, що міжнародне співтовариство має бути готовим до можливої війни з Іраном. Висловлювання Кушнера викликали широкий резонанс в Ірані й серед інших учасників суперечки щодо іранської програми збагачення урану.

Пізніше конфлікт спробували згладити лідери Франції, США й генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, які по черзі що заявили, що єдино можливим шляхом рішення іранської проблеми залишається ведення діалогу, хоча заклики до жорсткості санкцій продовжували лунати.

Проти силового рішення іранського питання різко виступають у Міжнародному агентстві по атомній енергії (МАГАТЕ). Так, його глава Мохаммед Ель- Барадеі слідом за заявою Кушнера виступив проти застосування військових санкцій стосовно  Ірану. У МАГАТЕ підкреслили, що подібного роду заходи можуть розглядатися в останню чергу й тільки згідно з рішенням Ради Безпеки ООН.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 310. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект