НОВИНИ

26.09.2007 | Франція виставляє умови щодо свого повернення до військових структур НАТО
Source - EUobserver

Ніколя Саркозі 24 вересня проголосив про дві умови щодо повернення Франції до військових командних структур НАТО після 40-річної відсутності у цих структурах.

В інтерв'ю для The New York Times пан Саркозі заявив, що не бачить проблем щодо повернення до військових інтегрованих структур, після того як у 1966 році країна їх залишила  за наказом де Голля. Але Саркозі заявив, що, по-перше, повинен бути прогрес у створенні європейської оборони, а також найвищі посади в НАТО повинні бути зарезервовані для французького персоналу.

"Я хочу бачити прогрес у європейській обороні в якості передумови для входження до інтегрованого командування і я прошу наших американських друзів зрозуміти це", - сказав президент. "Європа спроможна захистити себе автономно, що не буде нести ризику для американців, це буде досягненням".


Фрація залишилася членом Альянсу після того, як Президент де Голль вивів французькі війська з інтегрованих військових командувань і заявив, що жодний із іноземних солдат із країн НАТО не повинні залишитися у Франції.

Країна повернулася до Військового Комітету в 1995 році та взяла участь у військових операціях НАТО в Косово та Афганістані.

Попередник Саркоіз - Жак Ширак також планував повернутися до військової командної структури у 1997 році, але умови такого повернення були відкинуті адміністрацією Клінтона. 

Створення європейської оборонної політики є однією з головних тем, на якій бажає зосередитися Франція під час свого головування в ЄС у другій половині 2008 року.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект