НОВИНИ

26.09.2007 | Демонстрації у Бірмі набувають дедалі більших масштабів і оглядачі побоюються застосування сили з боку військових
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Демонстрації у Бірмі набувають дедалі більших масштабів і оглядачі побоюються застосування сили з боку військових. Frankfurter Allgemeine Zeitung з цього приводу пише:

 

„Страх, який впродовж останніх десятиліть був надійною опорою військової хунти, поступово сходить нанівець. Це феномен, який починаючи з 1989 року спостерігався у багатьох країнах. Генерали мали би врахувати цей урок. Але вчитися із чийогось досвіду – ця риса диктаторам зазвичай невластива. Але тепер, коли протести розростаються, зростає імовірність застосування сили. Бірманські військові ніколи не вирізнялися особливою церемонністю у поводженні з опонентами. Кривава розв’язка, на жаль, цілком прогнозована”, - зазначає Frankfurter Allgemeine Zeitung.

 

Berliner Tagesspiegel звертає увагу на вплив Заходу і Китаю на військовий режим у Бірмі:

 

„Очевидно, що Сполучені Штати та Євросоюз через Організацію об’єднаних націй посилюватимуть тиск на диктатора Тан Шве і вимагатимуть демократизації і відмови від насильства. Американці та європейці вже багато років тому запровадили санкції проти Бірми. Але військових у Ранґуні це не надто бентежить, адже їм неабияк допомагає Китай. Отже, справжній тиск без участі Китаю неможливий. Утім, Пекін і сам має за плечима чималий досвід придушення виступів опозиції. Півтора десятиліття після кривавої бійні на площі Тяньанмень постає запитання: як же сьогодні дивиться Китай на такі брутальні акції?”, - аналізує Tagesspiegel.

 

Про ключову роль Китаю у розв’язанні кризи у Бірмі пише і видання Rhein-Zeitung:

 

„Демонстрантам у Бірмі мало чим допоможуть заяви про солідарність із Брюсселю чи Вашингтону. Якщо Захід справді хоче допомогти бірманцям, він має вимагати від Китаю зміну його політики щодо режиму у Ранґуні. Якщо бірманські військові втратять свого останнього союзника, то його кінець буде лише справою часу”, - підсумовує Rhein-Zeitung.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект