НОВИНИ

26.09.2007 | У Польщі оприлюднено списки інформаторів держбезпеки
За матеріалами - NEWSru. УНІАН

Опубліковано списки громадян, що співпрацювали в роки соціалізму з органами держбезпеки Польщі. Документація, розміщена в Інтернеті, надана з архівів Інституту національної пам`яті (ІНП).

Закриті раніше для громадськості документи були опубліковані відповідно до закону про люстрацію, прийнятому 15 березня 2007 року за ініціативою правлячої партії "Закон і справедливість". Він був одним з головних в програмі Леха і Ярослава Качинських, які обіцяли остаточно покінчити з "комуністичним минулим" Польщі.

У обнародуваних списках не містяться імена осіб, що вирішили виставити свої кандидатури на позачергових парламентських виборах 21 жовтня цього року. Їх прізвища стануть надбанням гласності після закінчення виборів.

Одночасно із списком агентів та інформаторів ІНП опублікував також матеріали, що стосуються методів вербування громадян спецслужбами Польщі.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект