НОВИНИ

25.09.2007 | Естонські ЗМІ оприлюднили секретний звіт про газопровід Nord Stream
Джерело - Korespondent.net

Міністр оборони Естонії Яак Аавіксоо заявив, що звіт його відомства, який стосується будівництва газопроводу Nord Stream, був опублікований у ЗМІ без дозволу. Документ, за його словами, призначався тільки для службового користування.

Естонські ЗМІ оприлюднили секретний звіт про газопровід Nord Stream
 

Стаття, до якої було прикладено знімок звіту, була опублікована в інтернет-виданні Postimees 19 вересня під заголовком "Міністерства IRL дали згоду на дослідження". З матеріалу виходило, що міністерства оборони й економіки, підконтрольні правим партіям Isamaa та Res Publica, готові дати згоду компанії Nord Stream на дослідження морського дна в естонських водах. У публікації підкреслювалося, що керівництво партій виступає категорично проти такого рішення.  

До статті було також прикладено знімок звіту міністерства економіки. Цей документ, за словами Аавіксоо, можна було отримати з відкритих джерел, а ось звіт міністерства оборони був направлений безпосередньо в МЗС республіки, й відкритого доступу до нього, як заявив військовий міністр, не було.  

"Ми були здивовані й стривожені, коли виявили, що ці документи оприлюднені в Інтернеті", - сказав чиновник.  

Як повідомлялося, 20 вересня естонський уряд відмовився дозволити компанії Nord Stream проводити дослідження в територіальних водах республіки. У компанії заявили, що планували зрушити трасу газопроводу в бік Естонії на прохання Фінляндії, у водах якої, згідно з первинним планом, повинна була пройти труба.  

Фіни, як повідомляє Postimees, таким чином хотіли зменшити можливий збиток для свого природного середовища. Проте в Таллінні визнали неприпустимим, що дослідження естонського шельфу дозволить компанії-операторові отримати інформацію "про величину природних запасів республіки та можливості їхнього використання".

Коментуючи відмову, прес-секретар Nord Stream Йенс Мюллер заявив, що компанія повинна буде повернутися до первинного проекту. Рішення естонської влади, за його словами, не призведе до затримок у будівництві.  

Будівництво газопроводу Nord Stream, який дозволить поставляти російський газ до Німеччини, розпочалося в 2005 році. Перший канал трубопроводу планується завершити до 2010 року.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект