НОВИНИ

24.09.2007 | Франко Фраттіні наголошує на ролі загальноєвропейського підходу до міграційних питань
За матеріалами - Європейського простору, Представництва Європейської Комісії в Україні

20 вересня Віце-президент Європейської Комісії та Комісар у справах юстиції, свободи та безпеки Франко Фраттіні виступив перед депутатами Європейського Парламенту, окресливши позицію Європейської Комісії щодо формування та реалізації міграційної політики ЄС.


За словами Комісара, Конференція високого рівня з питань легальної міграції, що відбулася минулого тижня, стала свідченням дедалі більшого консенсусу держав-членів ЄС у цій сфері. „Ми потребуємо загальноєвропейського підходу, який допоміг би ЄС впоратися із небажаними феноменами, зокрема з нелегальною міграцією, водночас створюючи умови для того, аби Європа приймала мігрантів, яких потребує її економіка і яких здатне прийняти її суспільство”, - підкреслив Фраттіні.


На думку Європейської Комісії, розвиток міграційної політики ЄС має розвиватися в двох напрямах. Йдеться, по перше, про більшу протидію нелегальній міграції та, по-друге, про одночасне сприяння легальній міграції. Саме для цієї мети Комісія виступила із пропозицією співпраці у форматі „Партнерств з питань мобільності” (Mobility Partnerships). У рамках цих партнерств ЄС має намір пропонувати сусіднім країнам спрощення процедур отримання короткострокових віз, полегшення доступу до ринків праці держав-членів ЄС та сприяння „циркулярній міграції” між ЄС та країнами-сусідами. В обмін на це Комісія пропонує сусіднім державам активніше співпрацювати з Союзом у боротьбі з нелегальною міграцією та у забезпеченні реадмісії нелегальних мігрантів.


Одним із ключових елементів боротьби проти нелегальної міграції Віце-президент Європейської Комісії називає уважніший контроль за працедавцями в ЄС, що пропонують працевлаштування нелегальним мігрантам. „У травні ми запропонували директиву, що встановлює санкції проти працедавців, які пропонують робочі місця для нелегальних мігрантів”, - наголосив Франко Фраттіні. Комісар також додав, що с! подіваєт ься на швидке ухвалення директиви.


Говорячи про наміри Комісії полегшити легальну міграцію до ЄС, Франко Фраттіні наголосив на великій ролі конкретних держав-членів ЄС у вирішенні цих питань. „Я не маю наміру ставити під питання юрисдикцію тієї чи тієї держави-члена ЄС, яка й має компетенцію визначати кількість мігрантів, яких вона допускає на свою територію”, - підкреслив він.


Найближчим часом Європейська Комісія має намір запропонувати на розгляд Ради ЄС та Європейського Парламенту проекти директив про соціально-економічні права працівників, що не є громадянами ЄС, про працевлаштування висококваліфікованих громадян третіх країн, про співробітників багатонаціональних компаній, що подорожують із однієї країни в іншу, про сезонних працівників тощо. Також Комісія має намір провести детальне дослідження міграційних потреб держав-членів ЄС, яке зможе відповісти на питання, скільки саме мігрантів потребує економіка тієї чи іншої країни Союзу.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект