НОВИНИ

24.09.2007 | Чейні готує ізраїльський удар по Ірану
Джерело - Korespondent.net

Віце-президент США Дік Чейі обмірковує можливість попросити Ізраїль провести обмежену воєнну операцію проти ядерних об’єктів на території Ірану для того, щоб спровокувати відповідну реакцію, що дозволить США почати воєнну операцію проти Ірану.

 

Чейні готує ізраїльський удар по Ірану

Опираючись на інформацію від двох незазначених джерел, Newsweek повідомляє, що колишній радник Чейні з питань Близького Сходу Девід Вермсер декілька місяців тому повідомив нечисленній групі співробітників, що віце-президент обмірковує можливість попросити Ізраїль атакувати іранські ядерні об’єкти в Натанзі. Військова відповідь Ірану дала б Вашингтону виправдання початку власних авіанальотів.

Дружина Вермсера Мейрав Вермсер, експерт по Близькому Сходу дослідницького інституту Гудзон у Вашингтоні, повідомила Newsweek, що ці твердження не відповідають дійсності. Сам Девід Вермсер залишив офіс віце-президента в серпні.

Незважаючи на те, що деякі джерела стверджують, що Ірану буде потрібно ще декілька років до можливості створення ядерної зброї, Ізраїль вважає, що воєнні дії проти Ірану необхідно провести вже на початку 2008 року.

В Newsweek зазначають, що навіть якщо США вирішать  утриматися від нападу на Іран, атака Ізраїлю іранських ядерних об’єктів змусить Сполучені Штати втрутитися. Ізраїль вважає найближчі три місяці вирішальними: або Тегеран  під тиском санкцій і припинить збагачення урану, або буде потрібно воєнна операція.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект