НОВИНИ

24.09.2007 | ВПС США відновили групу стратегічного планування
За матеріалами - УНІАН

Командування ВВС США відновило групу стратегічного планування Checkmate ("Шах і мат"), яка була створена в 1970-х роках для підготовки докладних сценаріїв протистояння з Радянським Союзом.

Найбільш вірогідним супротивником США називають Іран, проте діяльність Checkmate не обмежуватиметься розробкою планів війни з однією конкретною країною. Серед загроз розглядаються Північна Корея і Китай, пише газета The Sunday Times.

До Checkmate ввійшли два-три десяткм вищих офіцерів і військових експертів. Вони підзвітні безпосередньо командувачеві ВПС США генералові Майклу Мослі. Члени групи дістали прямий доступ до чиновників Білого дому і розвідувальних агентств.

Після закінчення Холодної війни ВВС США фактично відмовилися від послуг Checkmate. Група була зібрана тільки одного разу - 1991 року, для підготовки планів повітряного удару по Іраку в рамках операції "Буря в пустелі".

У пресі неодноразово з`являлися повідомлення про те, що американське командування розробляє план війни з Іраном. Офіційно американська адміністрація не підтверджує дані щодо підготовки удару. У Білому домі обмежуються заявами, що США розглядають всі варіанти розвитку подій навколо іранської ядерної програми.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5718. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект