НОВИНИ

21.09.2007 | Естонія не дозволила росіянам будувати газопровід
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Естонія не дозволить газовому консорціуму "Норд Стрім@ досліджувати її територіальні води з метою будівництва газопроводу на дні Балтійського моря, який мав би пов’язати Росію з Німеччиною.








Газопровід

Уряд у Таллінні твердить, що проект становить загрозу довкіллю і може порушувати суверенітет Естонії. Раніше стурбованість газопроводом висловлювали сусідні з Естонією країни.


"Норд Стрім" змушена була розглядати варіант Естонії після відмови Фінляндії. Польща також скритикувала проект, твердячи, що Росія намагається відрізати її від мережі газопостачання.


Газопровід, яким планується доставляти російський газ до Німеччини по дну Балтійського моря, не буде пролягати через економічні і територіальні води Естонії - таке рішення було ухвалене на сьогоднішньому засіданні естонського уряду у відповідь на клопотання фірми "Nord Stream", яка займається будівництвом російсько-німецького газогону.


Ще раніше країни Балтії і Польща звертались до Єврокомісії з проханням підтримати будівництво російсько-німецького газогону не по дну Балтійського моря, а по суші.


Свою відмову фірмі "Nord Stream" естонський уряд мотивував побоюванням щодо екологічної безпеки робіт, зв'язаних з будівництвом газогону, а також тим, що набудуть гласності відомості щодо природних запасів Естонії, які знаходяться на дні моря. Фірма "Nord Stream" подала естонським властям клопотання щодо дозволу на проведення робіт у територіальних водах Естонії у зв'язку зі зміною маршруту трубопроводу - за попереднім планом лінія газогону мала пролягати поблизу Фінляндії.


Незважаючи на те, що фірма запевняла у повній прозорості робіт і праві необмеженого моніторингу з боку Естонії, проти будівництва газогону в естонських територіальних водах виступили майже всі політичні сили країни, а також природоохоронці і науковці. Будівництво газогону через дно Балтійського моря, а не через сушу, зв'язане з небажанням Газпрому платити третім країнам мито за транзит газу.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект