НОВИНИ

20.09.2007 | США підтримали кандидатуру на посаду глави МВФ
За матеріалами - Korespondent.net

Міністр фінансів США Генрі Поулсон підтримав від США кандидатуру колишнього міністра фінансів Франції Домініка Стросс-Кана на посаду директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду.

 
США підтримали кандидатуру на посаду глави МВФ

"Я рекомендую раді директорів позитивно розглянути кандидатуру Домініка Стросс-Кана як наступника Родріго де Рато. США підтримують Стросс-Кана, оскільки ми віримо, що він докладе зусиль для проведення серйозних реформ, необхідних, для збільшення ваги і значимості фонду в майбутньому", - заявив Поулсон.

На думку Поулсона, досвід і енергія Стросс-Кана дозволяють вважати, що він готовий рішуче провести реформу МВФ, включаючи впровадження нового рішення про підготовку стратегії курсової політики і збільшення голосів країн, які розвиваються.

Вибори нового керівника МВФ пов'язані з тим, що наприкінці червня директор-розпорядник МВФ Родріго де Рато зненацька заявив, що в жовтні 2007 року, до закінчення терміну мандата, залишить свою посаду.

Рато залишить посаду скоро після щорічних зборів членів фонду, що традиційно проходять у вересні. Термін його повноважень повинен був закінчитися тільки в травні 2009 року.

12 вересня заступник голови Секретаріату Президента Олександр Чалий заявив, що Україна буде підтримувати кандидатуру Домініка Стросс-Кана.

10 липня міністри фінансів 27 країн ЄС на зустрічі в Брюсселі підтримали кандидатуру французького економіста Домініка Стросс-Кана на посаду глави Міжнародного валютного фонду.

Раніше Нікола Саркозі, коментуючи кандидатуру пана Стросс-Кана, був змушений заявити ЗМІ із роздратуванням: "Що ж, мені потрібно позбавити Францію кандидата на посаду глави МВФ, якщо він соціаліст? Я ж мушу бути президентом усіх французів".

Утім, призначення Домініка Стросс-Кана главою МВФ напевно буде підтримано країнами третього світу, який давно потребує збільшення своєї участі в керуванні МВФ і Світовим банком.

У серпні Росія висунула кандидатуру  Йозефа Тошовского на посаду глави МВФ, після чого ЄС заявив, що відмовляється його підтримувати.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект