НОВИНИ

20.09.2007 | Польща порівняла ЄС зі стадом
Джерело - Європейський простір

Польща наклала вето на рішення, супроводжуючи це різкими коментарями. "Ми не хочемо сліпо прямувати за стадом", - заявив голова МВС Польщі Владислав Стасьяк.

Очікувалося, що ініціативу Єврокомісії, яку вона висунула в рамках зусиль ЄС з відміни страти в глобальному масштабі, схвалить Рада ЄС з юстиції та внутрішніх справ, яка зібралася напередодні в бельгійській столиці. Пропозицію Брюсселя повинні були підтримати профільні міністри 27 країн-членів ЄС, а потім Європарламент. Проте уряд Польщі визнав ініціативу Єврокомісії даремною.

"На жаль, я повинен констатувати, що досягти консенсусу між 27 державами-членами не вдалося", - сказав Коста журналістам.

На думку європейських дипломатів, демарш Варшави може послабити позицію ЄС на міжнародних переговорах щодо тотальної відміни страти.

Європейці, за ініціативою Італії, мали намір у кінці вересня представити резолюцію, яка закликає встановити загальний мораторій на страту, на розгляд Генеральної Асамблеї ООН. Одним із головних опонентів ЄС на цьому шляху залишаються США, вважають експерти.

За даними Міжнародної амністії (Amnesty International), в 2006 році у світі винятковій мірі покарання було піддано близько 1600 осіб. Страта сьогодні застосовується, головним чином, у Китаї, Пакистані, Ірані, Іраку, Судані та США, повідомляють європейські ЗМІ.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100