НОВИНИ

19.09.2007 | Американські дипломати в Іраку відірвані від світу
Джерело - Korespondent.net, AP

У вівторок, 18 вересня, США заборонили всі наземні пересування американських дипломатів і інших цивільних чиновників, які перебувають в Іраку, за межами "зеленої зони" Багдаду, яку охороняють, передає AР.

 

Залишити ділянку площею в дев’ять квадратних кілометрів американці зможуть лише на  гелікоптері, що обмежує можливість відвідування побудованих на гроші США об’єктів і обмежує контакти з представниками іракської влади. Час закінчення заборони постанови не зазначається.

Подібні запобіжні заходи  були прийняті у зв’язку з тим, що 16 вересня співробітники американської охоронної фірми Blackwater USA відкрили вогонь по мирних громадянах. Інформація про інцидент варіюється від джерела до джерела: так, іракське міністерство внутрішніх справ стверджує, що охоронці стріляли по машині, водій якої відмовився зупинитися на вимогу поліції.

За даними самої поліції, вогонь був відкритий у результаті вибуху бомби біля автоколони Держдепартаменту. У Blackwater стверджують, що перестрілка зав'язалася після того, як почали стріляти бойовики. Як повідомляє The Tіmes, в обстрілі брали участь також вертольоти охоронної компанії. Міністерство оборони Іраку заявило, що жертвами інциденту стали 20 громадян Іраку.

Раніше стало відомо, що іракська  влада призупинила дію ліцензії Blackwater. Це одна з трьох компаній, співробітників якої наймає Держдепартамент США для охорони дипломатів в Іраку. Ситуацією скористався лідер шиітських радикалів в Іраку Муктада аль- Садр, який вимагав заборони на діяльність всіх іноземних охоронних підприємств, що працюють у країні.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6676. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект