НОВИНИ

18.09.2007 | США підготували для Ірану супербомбу вагою 14 тонн
Джерело - УНІАН

Для удару по ядерних об`єктах в Ірані у США є найпотужніша бомба вагою в 14 тонн, яка здатна вражати цілі, розташовані глибоко під землею, і щодо цих характеристик перевищує щойно випробувану в Росії вакуумну бомбу.

З такою заявою виступив в ефірі телекомпанії "Фокс" голова експертної ради при неурядовому Комітеті з політики щодо Ірану (Iran Policy Committee), колишній заступник керівника штабу ВПС США, генерал-лейтенант у відставці Томас Макінерні.

"У нас є нова масивна бомба проникаючої дії вагою в 30 тисяч фунтів (14 тонн), яка по-справжньому здатна пробивати", - заявив генерал.

"Російську... було скинуто з літака, що підняв її, - це не бомба проникаючої дії. А в нас є проникаюча бомба - я не можу сказати вам на яку глибину вона може пробити, але у Ахмадінеджада в Ірані немає нічого, що ми не змогли б пробити", - сказав він.

Макінерні, коментуючи поширену напередодні телекомпанією "Фокс" інформацію про початок обговорення в коридорах влади у Вашингтоні сценаріїв військового удару по Ірану, заявив, що після рішення Німеччини відмовитися від подальших антиіранських санкцій у США "більше немає вибору".

"Вони (німці) примусили нас перейти до військового варіанту", - заявив відставний генерал.

Виклавши кілька вірогідних сценаріїв силових дій США проти Ірану, генерал повідомив, що на його думку, найкраща була б масована повітряна кампанія бомбардування.

За його словами, таке бомбардування "почнуть від 65 до 70 літаків, побудованих за технологією "стелс", а також 400 звичайних літаків".

"Ця повітряна кампанія тривалістю 48 годин для враження 2,5 тисяч цілей і знищення їх (іранських) ядерних об`єктів, об`єктів протиповітряної оборони, їх військово-повітряних сил, їх військово-морських сил, їх ракет "Шахаб-3", призначених для удару у відповідь, і, нарешті, їх командування та управління - і хай після цього іранський народ бере країну назад в свої руки", - заявив генерал-лейтенант у відставці, додавши: "Це просто!".

Макінерні - відома фігура в консервативних кругах Вашингтона і очолює експертну раду.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект