НОВИНИ

17.09.2007 | Євродепутат пропонує створити Парламентську асамблею за участі східних сусідів ЄС та Європарламенту
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Створити Парламентську асамблею за участі Європарламенту, України, Молдови та інших східних сусідів Євросоюзу пропонує євродепутат від Британії, заступник голови Делегації Європарламенту у зв’язках із Україною Чарльз Таннок. Ці та інші пропозиції містяться у його доповіді про Європейську політику сусідства, яку депутат представив на засіданні Комітету з закордонних справ Європарламенту. Згодні з цим не всі.
 
 
Євродепутат пропонує розглянути ідею Парламентської асамблеї за участі Європарламенту та східних країн-сусідів. Таннок вважає, що спочатку можна проводити спільні засідання делегації Європарламенту та парламентів України, Молдови, Вірменії, Грузії, Азербайджану, на яких можуть бути присутніми продемократичні спостерігачі з Білорусі.



Віце-президент Європарламенту, колишній голова Делегації Європарламенту у зв’язках з Україною Марек Сівец не погоджується з цією ідеєю.


«Створити форум за участі парламентів країн колишнього Радянського союзу та Європарламенту не є доброю ідеєю, я виступаю проти цього», – заявив Сівец.


Євродепутат Таннок поставив під сумнів доцільність того, що Європейська політика сусідства включає і європейські країни, і середземноморські неєвропейські країни.


Чи пускати Україну в ЄС?


Він привітав те, що Європарламент у липні цього року висловився за надання перспективи членства в Євросоюзі для України.


Таннок нагадав, що хоча Європейська політика сусідства не передбачає членства, але Угода про Євросоюз не виключає цього для європейських країн.


«Тим не менше всі європейські інституції, окрім Європарламенту, неохоче визнають перспективу членства в ЄС для однозначно європейських країн із демократичними урядами, які мають такий стратегічний вибір – це Україна і Молдова і, можливо, колись Білорусь, якщо вона стане демократичною», – заявив європарламентар.


Кілька депутатів погодилися з тим, що східним сусідам Євросоюзу слід надати перспективу членства в ЄС.


Водночас під вогнем критики опинилася інша пропозиція Чарльза Таннока – залучити до Європейської політики сусідства Казахстан. Декілька євродепутатів заявили, що цій країні бракує демократії.


Перспективні пропозиції


Таннок пише в доповіді, що Україна та інші країни-сусіди мають отримати перспективу безвізового режиму з Євросоюзом.


Він шкодує, що Євросоюз досі не відкрив свого ринку для певних товарів із сусідніх країн.


На думку євродепутата, східні сусіди ЄС мають поступово інтегруватися в європейську енергетичну спільноту.


Протягом тижня члени Комітету з закордонних справ Європарламенту можуть вносити поправки до доповіді Таннока, яку в листопаді мають розглядати на сесії Європарламенту.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект