НОВИНИ

14.09.2007 | Дискусія довкола планів Єврокомісії запровадити „блакитну карту”
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Міністр економіки Німеччині Міхаель Глос відкинув плани Єврокомісії щодо запровадження так званої „блакитної карти”, що має сприяти притоку в ЄС кваліфікованої робочої сили. Глос заявив, що ФРН не може масово приймати іноземних робітників, хоча країна їх нині й потребує. На думку міністра, ще не вичерпані можливості внутрішнього ринку праці.

23 жовтня Єврокомісія оприлюднить конкретні плани щодо „блакитної карти”. Про це повідомив у четвер комісар із внутрішніх справ Франко Фраттіні.

За словами Франко Фраттіні, громадянам держав, що не є членами ЄС, мають бути забезпечені хоча б мінімальні стандарти стосовно умов праці, соціального захисту та визнання отриманої кваліфікації. Оскільки нині існують великі розбіжності між умовами, у яких працюють громадяни ЄС та їхні колеги з-за кордону.

Водночас Єврокомісія запровадить нові правила влаштування на роботу кваліфікованих працівників з держав, що не входять до Євросоюзу. Роботодавець буде зобов'язаний укладати контракт із робітником, призначивши йому зарплату, що є вищою за існуючий мінімум. Це стосується також тих іноземців, що вже легально перебувають у Євросоюзі, приміром студентів. Таким робітникам видаватимуть “Блакитну трудову картку ЄС”, яка надаватиме їм певні права та обов'язки. Ці спеціалісти будуть зобов'язані мешкати у одній країні ЄС протягом щонайменше 2 років і лише потім зможуть переїжджати до іншої держави Євросоюзу. Передбачається, що через певний час, їм надаватимуть довготривалий дозвіл на проживання у ЄС.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект