НОВИНИ

14.09.2007 | Самміт Україна-ЄС: українські очікування
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Сьогодні у Києві проходитиме самміт Україна-ЄС. Чого від заходу очікує українська сторона, і які перспективи бачать експерти?
 
EU_Ukraine_200
 
(radiosvoboda.ua)
Відносини між Україною та Європейським Союзом та їхня співпраці у низці галузей. Ці питання, за словами речника Міністерства закордонних справ Андрія Дещиці, обговорюватимуть сьогодні на самміті.


Андрій Дещиця: «Під час самміту планується порушити такі питання, як відносини між Україною та ЄС, співпраця з питань спільної зовнішньої та безпекової політики, співробітництво у галузі юстиції, свободи та безпеки, енергетики, ядерної безпеки та навколишнього середовища, а також міжнародне та регіональне співробітництво. Сторони ухвалять спільну доповідь щодо прогресу у переговорах з укладення нової посиленої угоди. А також другий спільний звіт про хід реалізації положень меморандуму про взаєморозуміння між Україною та ЄС щодо співробітництва в енергетичній сфері протягом 2007 року».

Тим часом Прем’єр-міністр Віктор Янукович відзначав погіршення візового і торговельного режиму з Європейським Союзом та обіцяв порушити ці питання під час самміту Україна – ЄС.

«Візовий режим, на наш погляд, є досить жорстким. Він змушує наших людей стояти в чергах під посольствами. Що стосується торгівлі, то ми бачимо, що впроваджується система, яка погіршує ситуацію для наших товаровиробників на європейських ринках. Відкриті нові антидемпінгові справи у Європейському Союзі, підвищуються митні платежі за нашу продукцію», – заявив Віктор Янукович.

Основна тема – підготовка посиленої угоди між Україною та ЄС

Жодних сенсаційних рішень під час нинішнього самміту не варто очікувати, вважає директор Центру миру, конверсії та зовнішньої політики Олександр Сушко: «Українська сторона намагатиметься підняти тему антидемпінгу і розслідувань, які на думку уряду дискримінують українського виробника, на що Європейський Союз буде відповідати необхідністю завершення вступу України в СОТ. Адже членство в СОТ дає країні набагато кращі умови протидії антидемпінговим розслідуванням».

Експерти відзначають, що ключовою під час нинішнього самміту стане тема підготовки нової посиленої угоди між Україною та ЄС, яка має змінити угоду про партнерство та співробітництво.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект