НОВИНИ

14.09.2007 | ЄС хоче від українців вибір, який ближче до них
За матеріалами - ВВС, Української правди

Українські політики повинні серйозно поставитися до дострокових парламентських виборів.

Таким буде головне послання Верховного представника Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та безпеки Хав’єра Солани під час самміту Україна-ЄС.

"Для українських політиків, для лідерів держави чітке послання буде про те, що до цих виборів треба поставитися серйозно, вони повинні бути вільними та справедливими та проведені на належному рівні", - сказав він в інтерв’ю Бі-Бі-Сі.

"І кампанія повинна бути такою, щоб громадяни змогли зробити реальний вибір. Вибір, який, у моєму розумінні, більше має відношення до стосунків з Європою", - наголосив він.

Водночас, за словами Солани, самміт ЄС в Україні напередодні парламентських виборів нестиме послання й для громадян.

"Я думаю, що наша присутність – це символ засадничої підтримки розвитку вашої країни по всім напрямкам – міжнародному, політичному та економічному. Це буде корисним не тільки вашим лідерам, але й громадянам вашої держави, адже саме вони є головним предметом нашого занепокоєння", - зазначив він.

Солана зізнався, що в Європі, зокрема у Брюсселі, не всі політики розуміють, чому Україна проводить дострокові вибори.

"Це не просте завдання роз’яснити людям, які не відслідковують розвиток політичного життя в вашій державі, але ті, які відслідковують, вони розуміють причину. Я розумію також", - зазначив він.

"Я думаю, що було необхідно провести вибори, і я дуже сподіваюсь, що їх результат буде сприяти стабільності в Україні. За останній період часу в Україні було багато нестабільності, політичної нестабільності. На щастя, це не вплинуло на економічний розвиток вашої держави, який продовжує рости. Але дуже важливо з точки зору політичного майбутнього мати стабільну Україну", - наголосив Солана.

Водночас, на запитання щодо відмов багатьом українцям у шенгенських візах в останній час на противагу тому, що громадяни інших країн їх отримують без проблем, Солана сказав:

"Я не думаю, що ситуація для інших країн легша, ніж для України. Україна має особливі відношення з ЄС, тому більших труднощів для України, чим для інших країн, немає. Ми працюємо над тим, щоб вирішити цю проблему, і ви можете бути впевнені, що для студентів, музикантів, бізнесменів, людей, яким потрібно приїхати в Європу, ми знайдемо вирішення скоро".

Як відомо, Солана братиме участь в роботі саміту Україна-ЄС, що розпочинається в Києві в п’ятницю, а також має намір зустрітися з президентом Віктором Ющенком, прем’єр-міністром Віктором Януковичем та лідеркою БЮТ Юлією Тимошенко.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9133. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект