НОВИНИ

13.09.2007 | Комітет Європарламенту підтримав угоди між ЄС та Україною про спрощення візового режиму і реадмісію
Джерело - Європейський простір

Комітет зі закордонних справ Європарламенту рекомендує євродепутатам підтримати Угоду між Україною та Євросоюзом про спрощення візового режиму та Угоду про реадмісію - повернення нелегальних мігрантів. За це члени комітету проголосували на засіданні у середу.

Обидві угоди є взаємовигідними для Євросоюзу і для України, вважає автор доповіді щодо угоди про спрощення візового режиму Іштван Сент-Івані. Він привітав те, що угода дозволяє видавати візи у встановлені терміни, передбачає пільгові тарифи, включно з безкоштовними візами для студентів, журналістів, пенсіонерів, дітей, учасників культурних і освітніх обмінів та інших категорій громадян. Європарламентар зауважив, що слід передбачити полегшення візового режиму і для інших верств українського суспільства, а також зробити у далекому майбутньому безвізовий режим для громадян України у Євросоюзі.

Євродепутат закликав ЄС та Україну в найближчому майбутньому ратифікувати Угоду про полегшення візового режиму та Угоду про повернення нелегалів, аби ці документи набули чинності з 1 січня наступного року. Сент-Івані також наголосив, що безвізовий режим для громадян Євросоюзу на території України має розповсюджуватися і на громадян нових країн ЄС – Болгарію і Румунію. Говорить доповідачка з Угоди про повернення нелегальних мігрантів між ЄС та Україною Інесе Вайдере:

«Беручи до уваги важливість рівного ставлення до всіх громадян Євросоюзу з боку третіх країн, я вітаю заяву європейської спільноти від 8 червня цього року про необхідність зробити рівними вимоги до в'їзду в Україну болгарських і румунських громадян. Це слід зробити перед тим, як ратифікувати обидві угоди – про полегшення візового режиму і про реадмісію, які будуть обговорюватися в одному пакеті»,- сказала євродепутатка.

Не секрет, що багато нелегальних мігрантів потрапляють на територію Євросоюзу з України, куди вони в свою чергу потрапили через російсько-український кордон. Інесе Вайдере висловила занепокоєння щодо цього кордону і запитала присутніх у залі представників Єврокомісії, які заходи плануються, аби допомогти Україні зміцнити кордон з Росією. З доповідачами погодився голова Делегації Європарламенту у зв'язках з Україною Адріан Северін:

«Я можу тільки підтримувати їхні висновки, і я думаю, що при голосуванні депутати прислухаються до їхніх порад. Я думаю, що ці два питання є і залишатимуться пріоритетними на порядку денному Делегації Європарламенту у зв”язках з Україною. І я маю додати: не тільки східний кордон України, але також і західний кордон являє серйозну відповідальність для України. Це – кордон, який відділяє Україну від Молдови, але фактично від Придністров'я»,- сказав євродепутат Северін.

Члени Комітету з закордонних справ Європарламенту одностайно підтримали Угоду про спрощення візового режиму між ЄС та Україною, а за Угоду про повернення нелегальних мігрантів проголосувало 36 депутатів, проти – 1, утрималося 2.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект