НОВИНИ

12.09.2007 | Яценюк каже, що 90% Кабміну не знає, що таке НАТО
За матеріалами - Української правди, Інтерфакс

Міністр закордонних справ Арсеній Яценюк вважає, що рішення з приводу вступу України в НАТО має прийматися політиками, а не на референдумі.

"Рішення щодо Альянсу має прийматися винятково політиками, яких обирає народ", - сказав він на прес-конференції в Сімферополі.

"І не треба фактично замазувати очі українцям, не вирішуючи вагомі проблеми і переводячи їхню увагу на ті речі, що їм абсолютно на сьогоднішній день не потрібні", - додав міністр.

Водночас голова МЗС відзначив, що "ніхто нікого за вуха в Альянс не збирається тягти". "Якщо хтось думає, що 27 членів НАТО тільки сплять і бачать Україну членом Альянсу, то він глибоко помиляється", - сказав він.

"Наша в цьому питанні позиція полягає в наступному: ми надамо об'єктивну інформацію про Альянс для того, щоб була сформована громадська думка як така", - відзначив Яценюк.

Міністр підкреслив, що тема НАТО з'являється тоді, коли в країні відбуваються які-небудь політичні події: "Це найболючіша проблема у всіх українських політиків".

За його словами, "політичні сили, що не знають, як реформувати країну, використовують трохи ключових речей для себе, популістських, дешевих і нікому вже не потрібних". "Перше - це НАТО і друге - це російська мова", - наголосив Яценюк.

При цьому міністр відзначив, що "із усіх членів українського уряду 90% не дадуть відповіді - що таке Альянс?". "А ми хочемо запитати в 47 млн. населення", - сказав він.

Голова МЗС також нагадав, що 4 місяці тому український уряд підписав план дій Україна-НАТО, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За його словами, 90% того, що входить у цей план, стосується економічних, соціальних і правових реформ, і тільки 10% військової галузі.

"При цьому до мілітарного співробітництва входить адаптація українських військовослужбовців, знищення зайвих боєприпасів, тренінги, стажисти", - відзначив Яценюк.

Водночас міністр додав, що Росія на даний час працює з НАТО в рамках 11 комітетів, а Україна тільки шести: "Запитайте, у кого більш інтенсивне співробітництво з Альянсом".

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6536. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект