НОВИНИ

11.09.2007 | Іракський уряд підтримує політику США в Іраку
Джерело - Українська служба ВВС

Іракський уряд висловив підтримку політиці Сполучених Штатів в Іраку після того як командувач американських сил в тій країні Девід Петреус сказав Конгресу, що збільшення військ приносить бажані результати.

Іракський міністр закордонних справ Хошіар Зебарі сказав Бібісі, що стратегія американського уряду покращила безпеку в Іраку.

Генерал Петреус
Генерал Петреус

Але він визнав, що наразі політичний поступ сповільнився.

Пан Петреус також сказав, що передчасне виведення може бути катастрофою. Але він додав, що тисячі американських вояків до наступного літа залишать Ірак.

Посол США до Іраку Раян Крокер у свою чергу сказав конгресменам, що ситуація катастрофічно погіршилась в тій країні у 2006, але що тепер ситуація поступово покращується.

Тим часом демократи скритикували виступи як генерала Петреуса, так і посла Крокера; Том Лантос, голова комітету з питань зовнішньої політики сказав, що Америка повинна негайно залишити Ірак.

Втім це було гарною новиною для президента Буша: його командувач в Іраку, генерал Девід Петреус сказав, що, не зважаючи жорсткий опір та важкі умови в зоні конфлікту, збільшення війська загалом принесло бажані результати.

Він висловив сподівання, що вже до середини наступншго року кількість військ буде знову зменшено, але застеріг, що передчасне виведення, чого вимагає більшість у Конгресі, може стати катастрофою.

Нові втрати для американців

Тим часом щонайменше восьмеро американських вояків загинули в Іраку, в тому числі семеро в автомобільній аварії в західному Багдаді.

Американське військо також сказало, що вбило 12 членів аль Кайди під час операції неподалік Самарри, що на північ від столиці.

Вояки США також затримали трьох підозрюваних повстанців.

Американські втрати спвпали у часі з промовою іракського прем"єра Нурі аль Малікі, в якій він сказав парламенту, що іракські сили ще не готові захистити Ірак без американської допомоги.

Він додав, що після збільшення американського контингенту рівень насильства зменшився на 75 відсотків і що таким чином вдалося уникнути громадянської війни.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект