НОВИНИ

11.09.2007 | Грузія збільшує контингент в Іраку, сподіваючись прискорити свій вступ до НАТО
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Два місяці тому Грузія збільшила кількість своїх вояків в Іраку з 850 до 2000. Зараз грузинські військові готуються до участі у відповідальній операції з боротьби проти контрабанди зброєю. Для них це можливість як збільшити свій військовий досвід, так і сприяти швидшому приєднанню Грузії до НАТО.
 
soldier_ukr_group_go
 
(photolenta.com)
2000 грузинських вояків зараз дислоковані у містечку Аль-Кут на сході Іраку. Їхньою місією є протистояти контрабанді зброї у провінції Васіт поблизу ірано-іракського кордону. Це завдання вимагає чіткої організації та координації зусиль з урядовими іракськими військами. Майор Заза Кварайя, який відповідає за розташування контингенту в Аль-Куті, каже, що попередній етап операції пройшов вдало.


«Не скажу, що ми тут грали у футбол – цього ще не було. Але в провінції, де ми розташовані, ситуація дуже спокійна, весь цей час усе було мирно. Були, щоправда, деякі інциденти, але невеликі. Ми контактуємо з місцевими мешканцями, і вони сприймають нашу присутність тут як таку, що потрібна для підтримання миру».

Грузинські військові перебувають в Іраку від 2003 року. Але якщо на початку їх було всього 79, то згодом ця кількість зросла до 850, а потім і до 2000. Тепер грузинський контингент в Іраку – третій за чисельністю після США та Великої Британії. Те, що грузинам довірили антиконтрабандну операцію в Аль-Куті, засвідчує: вони перейшли від допоміжних завдань до виконання справді відповідальних місій.

Збільшити чисельність грузинського контингенту в Іраку президент Михаїл Саакашвілі пообіцяв ще на початку цього року:

«Грузини ніколи не втікали від труднощів, навіть у найважчих обставинах. У цей вирішальний для воєнної операції рік ми не лише не зменшимо нашу військову присутність в Іраку, але, навпаки, збільшимо її».

Згодом парламентський комітет з питань безпеки та оборони одноголосно підтримав рішення збільшити чисельність грузинських військових в Іраку більш ніж удвічі.


Грузинські посадовці визнають, що їхні вояки в Іраку наражаються на небезпеку. Але доводять, що рішення про збільшення чисельності контингенту є дуже важливим для просування Грузії на шляху євроатлантичної інтеграції. Зокрема, про це говорить міністр оборони Давид Кезерашвілі:

«Якщо ми всерйоз хочемо стати членами Альянсу, то звісно, маємо брати на себе відповідальність і діяти так, як інші країни НАТО».

Збільшення грузинської присутності в Іраку відбувається на тлі постійної напруги між Тбілісі та сепаратистськими регіонами Грузії – Південною Осетією та Абхазією. Тож багато хто розглядає питання підвищення бойової готовності грузинських військ також і у внутрішньополітичному контексті.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6192. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект