НОВИНИ

07.09.2007 | Міністри закордонних справ ЄС обговорять питання статусу Косова та проект нової угоди
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У Португалії сьогодні розпочинається дводенна неформальна зустріч міністрів закордонних справ ЄС. Серед головних тем - питання майбутнього статусу сербської провінції Косово та нова угода ЄС, що має замінити проект європейської конституції.

Повністю завершити процес затвердження нової угоди планують на самміті ЄС у Португалії 18 жовтня. Утім, Брюссель має побоювання, що Польща знову заведе його у глухий кут. З огляду на те, що в цій країні наприкінці жовтня можуть пройти дострокові парламентські вибори, слід очікувати, що польські політики роздуватимуть це питання, намагаючись перетягти на свій бік більше виборців. Варшава вже повідомила, що має намір уточнити деякі деталі червневих домовленостей. Саме тоді лідерам ЄС начебто вдалося досягти згоди щодо основних положень нового документу.

Водночас палкі дискусії між країнами ЄС можуть розгорітися і з іншої причини, а саме з приводу розподілення місць у Європарламенті. Нова угода передбачає, що їх кількість зменшиться з 785 до 750. І деяким державам, як-от Німеччині, доведеться перерозподіляти мандати.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект