НОВИНИ

07.09.2007 | Військові навчання НАТО і країн-партнерів
Джерело - НЦПЄАІ України

• У Балтійському морі почалася морська фаза міжнародної військово-морської операції мінно-тралових сил "Open Spirit-2007" ("Відкритий дух-2007"). Навчання проходитимуть в районі литовського порту Клайпеда. В операції беруть участь кораблі Німеччини, Великої Британії, Нідерландів, Латвії, Литви, Польщі, Франції, Швеції та Естонії, а також корабельна тралова група Балтійського флоту Російської Федерації у складі базового тральщика БТ-510 і рейдового тральщика РТ-210. Загалом, понад 1000 військовослужбовців і 19 кораблів. Маневри проводяться щорічно вже більше 10 років в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру" з метою очищення прибережних вод Балтики від снарядів, що залишилися з часів Першої і Другої світових війн. Військові також удосконалюватимуть взаємодію екіпажів і координацію рятувальних дій.


• 3 вересня п.р. розпочалися широкомасштабні навчання ВПС Північноатлантичного альянсу "Bold avenger-2007" ("Хоробрий месник-2007"). В них беруть участь 13 країн-членів НАТО, зокрема, Бельгія, Велика Британія, Німеччина, Греція, Іспанія, Канада, Норвегія, Польща, Румунія, США, Туреччина, Франція і Чехія. Всього в навчаннях будуть задіяні близько 100 літаків і 1,5 тис. військовослужбовців. Активна фаза польотів запланована на період з 3 по 8 вересня і з 10 по 13 вересня. Безпосередньо операція проходитиме тільки в денний час, проте буде і обмежена кількість нічних польотів – з 10 по 12 вересня. Мета заходу – тактичні навчання з відпрацювання сумісних дій для підвищення досвіду і рівня стандартів та взаємосумісності у сфері повітряних операцій.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3124. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект