НОВИНИ

07.09.2007 | ОБСЄ допомагає українським військовим знайти роботу в цивільному секторі
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Знайти нову роботу у цивільному секторі допомагає українським військовослужбовцям спеціальна програма ОБСЄ. Розпочата 3 роки тому у Києві, навчальна програма нині охоплює понад 20 міст і більш як 800 військових. Вони слухають лекції з цивільного та економічного права, а військові пілоти вивчають особливості цивільної авіації у Національному авіаційному університеті у Києві.



Цього тижня, успішно закінчили перенавчання та отримали відповідні сертифікати пілоти з військово-рятувальних патрулів, що базуються у Ніжині.



Від льотчика до пілота


Євген Скринник вважає себе щасливою людиною: з дитинства мріяв стати льотчиком – і став ним. Відслуживши в армії, продовжив службу у військово-рятувальному патрулі під керівництвом Міністерства з питань надзвичайних ситуацій. Відтепер, має ще і професію цивільного пілота, тож може служити у державних і комерційних структурах. Євген Скринник вважає, що програма ОБСЄ дуже хороша, вона допомагає колишнім військовим призвичаїтись до цивільної служби, знайти своє місце у звичайному житті. «Я усе життя присвятив авіації, і потім шукати якусь професію, від цієї сфери відірвано – то було проблематично. А завдяки програмі я призвичаївся до цивільного життя і отримав змогу залишитися пілотом».


Полковник запасу Олексій Іващенко був у «гарячих точках, працював у рамках міжнародних програм ООН і НАТО і вважає, що програма перепідготовки військових конче необхідна Україні, де звільняються у запас або виходять на пенсію тисячі працездатних військових. «Я побачив необхідність так званої реабілітації високопрофесійних спеціалістів льотно-технічного складу. За існування Радянського Союзу великі кошти було вкладено у їхнє навчання – тепер потрібні чималі гроші для їхньої перепідготовки, щоб їх вберегти як фахівців. Я вдячний ОБСЄ, що запропонували українським військовим таку програму, яка дозволяє зберегти і надалі використати такий професійний інтелектуальний потенціал».


Програма охопить 22 міста


Координатор програми Олександр Гладкий розповідає, що проект починався з 2004 року в Києві. Було у Києві 4 групи. 2005 почали звертати більшу увагу на регіони, і навчання проводилось у Житомирі, Чернігові, Дніпропетровську і Харкові. А вже 2006 року було відповідне звернення Міноборони із назвами міст, де найбільше військовослужбовців, які звільнюються у запас або у відставку у зв’язку з реформуванням, і вже є 22 міста.


ОБСЄ і Міністерство оборони мають намір продовжувати і розширювати програму, оскільки вона набуває особливого значення у період реформування Збройних сил: реформи передбачають, серед іншого, скорочення чисельності українських військовослужбовців, - каже Олександр Гладкий.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект