НОВИНИ

07.09.2007 | НАТО підняло на перехоплення Ту-95 два десятки винищувачів
Джерело - Korespondent.net

6 вересня Північноатлантичний Альянс підняв на перехоплення російських бомбардувальників 20 винищувачів ВПС Норвегії і Великобританії.

 

Норвезькі багатоцільові винищувачі F-16 і британські перехоплювачі Торнадо супроводжували літаки дальньої авіації в нейтральному повітряному просторі.

За словами начальника служби інформації і  зв'язків з громадськістю ВПС Росії Олександра Дробишевського, зустрічі винищувачів НАТО з російськими бомбардувальниками проходили без ексцесів.

Винищувачі ВПС НАТО супроводжують російські дальні бомбардувальники практично в кожному вильоті в нейтральний повітряний простір.

Такі "спільні польоти" почалися в 50-х роках, відтоді, як міжконтинентальні бомбардувальники Ту-95 були прийняті на озброєння ВПС СРСР.

Нагадаємо, що за останні декілька тижнів Королівські ВПС Великобританії вже кілька разів піднімали в повітря винищувачі-перехоплювачі за сигналом тривоги через російські літакі. А 21 серпня Міноборони навіть розмістило на сайті фотографії, підтверджуючі це.

Президент Володимир Путін заявив, що 17 серпня Росія відновила польоти стратегічної авіації у віддалених регіонах: льотчики "засиділись", і їм пора дати "нове життя". Британські ЗМІ називають те, що відбувається, не інакше як ознаками нової "холодної війни". В Кремлі з такою оцінкою не погоджуються.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект