НОВИНИ

06.09.2007 | США відмовилися видати Франції колишнього панамського диктатора
За матеріалами - NEWSru.com, Korespondent.net

Федеральний суддя в Маямі (штат Флорида) прийняв рішення не видавати Франції колишнього диктатора Панами, що знаходиться в американській в'язниці, Мануеля Норьєгу, що у цьому місяці повинний достроково вийти на волю.

 

Франція вимагає його видачі для проведення над ним судового процесу за обвинуваченням у відмиванні грошей, за що генералові загрожує ще 10 років в'язниці.

При цьому адвокати Норьєгі заявляють, що Франція не буде відноситися до екс-диктатора як до військовополоненого, яким він вважається в США.

Норьєга був узятий у полон американськими військами після інтервенції США в Панаму в 1989 році, вивезений у Сполучені Штати і засуджений судом Маямі (штат Флорида) на 40 років в'язниці за обвинуваченнями у контрабанді наркотиків, рекеті і змові проти США.

Цього року Норьєгу було вирішено випустити раніш терміну за "гарне поводження".

28 серпня стало відомо, що генерал Норьєга, який закінчує відбувати тривале тюремне ув'язнення в США, після виходу на волю може бути екстрадирован у Францію. Таке рішення прийняв у вівторок федеральний суд у Маямі (штат Флорида) на чолі з Вільямом Терноффом.

Видачі Норьєгі Франції, де його заочно визнали в 1999 році винним у "відмиванні" доходів від продажу наркотиків і присудили до 10 років в'язниці, вимагала місцева прокуратура.

На волю в США панамський диктатор повинний вийти 9 вересня.

Його адвокати в іншому суді вимагали репатріації клієнта, що знаходиться за ґратами з 1992 року за одержання хабарів від наркомафії, що транспортувала кокаїн з Латинської Америки в США через Панаму. При цьому захисники нагадували, 72-річний Норьєга був визнаний у США в певний час військовополоненим, і на цій підставі наполягали у його поверненні на батьківщину. Там Норьєга нібито збирався домагатися виправдання через суд свого імені і зняття обвинувачень у розправі з двома політичними опонентами.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект