НОВИНИ

06.09.2007 | МЗС: Україна підтримала санкції Ради Безпеки ООН проти Ірану
За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

Україна підтримала санкції проти Ірану, введені Радою Безпеки Організації об'єднаних націй (ООН). Про це сьогодні повідомив журналістам Міністр закордонних справ Арсеній Яценюк після прийняття такого рішення на засіданні уряду. Таким чином, вводиться заборона на експорт до Ірану продукції і послуг, які можуть використовуватися у військовій ядерній програмі.


Напередодні прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун і президент США Джордж Буш заявили про необхідність введення жорсткіших санкцій відносно Ірану внаслідок ядерної програми Тегерана - з метою обмежити розробки Тегерана по збагаченню урану.


"Щодо Ірану ми домовились, що санкції (проти Ірану) є дієвою мірою і наступним етапом, до якого ми готові приступити, стане посилювання санкцій шляхом нової резолюції Ради безпеки ООН", - заявив Г.Браун в ході офіційного візиту в США, передає Reuters.


Приводом для такого рішення стала доповідь, надана інспекторами МАГАТЕ 30 серпня ц.р. Доповідь була присвячена іранському ядерному питанню і результатам співпраці Тегерана і МАГАТЕ, і містила дані про те, що Тегеран продовжує вести роботи по збагаченню урану, проте роботи йдуть повільними темпами і ядерне паливо виробляється в незначних кількостях. Крім того, фахівці МАГАТЕ відзначили в доповіді, що у агентства можуть виникнути додаткові питання до влади Ірану навіть після того, як Тегеран надасть фахівцям відомості, що мали місце в минулих ядерних дослідженнях.


Раніше секретар Вищої ради національної безпеки Ірану Алі Ларіджані заявляв, що "будь-які невиправдані кроки США відносно переговорів за ядерною програмою приведуть до безрезультатності поточної взаємодії між МАГАТЕ і Іраном", звинувативши США в спробах вплинути на хід переговорів між Іраном і Міжнародним агентством по атомній енергії (МАГАТЕ).


Заяви А.Ларіджані прозвучали під час переговорів між експертами МАГАТЕ і вищим керівництвом Ірану щодо невирішених питань ядерної програми Тегерана. Очікувалося, що результат цих переговорів стане основою для ключової доповіді глави МАГАТЕ Мохаммеда Ель-Барадеї про результати взаємодії МАГАТЕ і Ірану з іранського ядерного питання, запланованого на вересень ц.р.


Як вже повідомлялося, "Євротрійка" також заявляла про свій намір звернутися в Раду Безпеки ООН , щоб обговорити можливість ухвалення нової резолюції про санкції відносно Ірану у зв'язку з його відмовою зупинити свою ядерну програму. "Ця нова резолюція повинна ясно показати Ірану, що його впертість веде до всезростаючої ізоляції, згубної для його економіки, народу і його відкритості світу", - сказав офіційний представник МЗС Франції.


Нагадаємо, Іран дозволив фахівцям Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) провести інспекцію на заводі по виробництву важкої води в Аракі. Тегеран також погодився на розміщення системи захисту МАГАТЕ на ядерному об'єкті в Нетензі. Крім того, Іран і МАГАТЕ досягли домовленості про те, що найближчим часом буде сформована нова команда міжнародних інспекторів, яка в найкоротші терміни дістане доступ до заводу по виробництву важкої води.


Міжнародні санкції, що раніше накладені Радою Безпеки ООН проти Ірану, були визнані Тегераном незаконними. Іран продовжує заявляти про те, що Ісламська Республіка не має наміру згортати або припиняти ядерну програму незалежно від політичного тиску з боку Заходу.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект