НОВИНИ

06.09.2007 | Терористична загроза у Північній Європі
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

До сьогодні Північна Європа була поза межами активних дій ісламських терористів, які завдали раніше ударів в Іспанії та Великій Британії. Але у понеділок і вівторок поліція і сили безпеки в Німеччині та Данії зарештували підозрюваних у підготовці терактів осіб, що свідчить про реальну загрозу цим країнам.
 
Німецькі офіційні чинники заявили у середу, що у вівторок заарештовано трьох підозрюваних ісламських терористів і які ніби-то готували напади на Франкфуртське міжнародне летовище та військову базу США в Рамштайні. Федеральний прокурор Німеччини Моніка Гармс в Карлсруе повідомила, що зарештованих підозрюють у тому, що вони є членами закордонного відділення Ісламського союзу Джіхад, а також німецької групи цієї організації. Всі троє у 2006 році пройшли вишкіл у тренувальному таборі в Пакистані.


А міністр внутрішніх справ Німеччини Вольфганг Шойблє зазначив, що затримані обрали об’єктом нападів територію Німеччини не випадково. «Цей Ісламський союз Джіхад, який очевидно співпрацює дуже тісно з мережею Аль-Каїди, не лише підготував напади на німецьких вояків в Афганістані але й дуже серйозні теракти у нас в країні. Згідно інформацій від сил безпеки, якби підозрювані виконали свої наміри, масштаби цих атак були б значними».

Серед заарештованих, громадяни Німеччини

Відомо також, що у двох заарештованих німецькі паспорти, а у одного – пакистанський. Міністр оборони Німеччини Франц Йозеф Юнг заявив також, що загроза терористичної атаки була неминуча і підозрювані постали перед судом вже у середу.

Датська поліція затримала у понеділок двох підозрюваних у зв’язках з Аль-Каїдою. Повідомляється також, що заарештовані вже мали приготовані вибухові матеріали.

Флоріан Гейер, аналітик з Центру європейських політичних досліджень у Брюсселі, підкреслює, що ще рано казати, чи попереджені нові терористичні атаки насправді. Хоча арешти відбулися, це ще не гарантія і невідомо, що буде після цих арештів.

Флоріан Гейер також відзначив, що у ісламських бойовиків є підстави для атак саме на Данію і Німеччину, бо датський контингент ще в Іраку, не забуті ще карикатури на Пророка Магомета в датській пресі в кінці 2005 року. А Німеччина підтримує США в Афганістані.

Експерт з Брюсселя зауважив, що не можна плутати купку ісламських терористів з мільйонами мусульман Європи, які є мирними і толерантними щодо демократичних цінностей та спокою в країнах, де вони мешкають.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1173. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект