НОВИНИ

05.09.2007 | Браун не виключає референдуму щодо ЄС
Джерело - EUobserver

Британський прем'єр Гордон Браун натякає, що якщо інші країни ЄС не приймуть до уваги вимоги його країни щодо нового договору ЄС, він може винести це питання на розсуд національного референдуму, надавши скептичній по відношенню до ЄС британській громадськості вирішальне слово.

 

"Я вже відверто казав канцлеру Меркель, президенту Саркозі та іншим, що наша червона лінія повинна бути врахована Міжурядовою конференцією", - сказав пан Браун на своїй щомісячній прес-конференції 4 вересня.

"Якщо я не прийду до висновку, що не все враховано, тоді, звичайно, я звернусь до британців".

Погроза Лондона пролунала напередодні зустрічі міністрів закордонних справ-країн ЄС наприкінці тижня з метою розпочати перші політичні дискусії щодо нового договору.

Червневі домовленості засвідчили, що Лондон зберіг ключові застереження щодо договору, включаючи хартію прав людини, а також питання юстиції та внутрішніх справ.
 

І пан Браун не збирається пом'якшувати свої позиції з жодних цих застережень, знаходячись під пильним наглядом з боку консервативної опозиції та членів його партії, які вимагають проведення референдуму.


Найближчими днями він зіткнеться з двома викликами. 10 вересня профспілки проводять свій щорічний конгрес і будуть вимагати проведення референдуму, тому що Британія відмовилася від положень хартії про права людини, де передбачено право на страйк.

В свою чергу, лейбористська конференція запланована на 23 вересня та може стати платформою для бунтівників в лавах партії, які закликають до референдуму. 

Але Британія не є наодинці, що турбує португальське президенство.

Польща також може зруйнувати плани Лісабону на політичне владнання дискусій навколо нового договору на зустрічі лідерів країн ЄС у жовтні.

Польський щоденник "Rzeczpospolita" пише про те, що португальські дипломати розглядають питання про можливе перенесення самміту у зв'язку з виборами у Польщі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4971. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект