НОВИНИ

04.09.2007 | У Франції – новий енергогігант
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Президент Франції Ніколя Саркозі взяв курс на перетворення своєї країни у світову енергетичну державу. Саме так спостерігачі розтлумачили повідомлення про злиття державного концерну Gaz de France із приватною французько-бельгійською компанією Suez.

Внаслідок цього злиття буде створений новий енергетичний гігант, який за біржовою капіталізацією стане четвертим у світі виробником і постачальником природного газу та електроенергії – після російського „Газпрому”, французької компанії Electricite de France та німецької E.ON.

Переговори про злиття Gaz de France із фірмою Suez тривали більш як півтора роки, а остаточне рішення ухвалювалося за безпосередньої участі французького президента. Таким чином, Ніколя Саркозі формує у Франції другого так званого „національного чемпіона” у сфері енергетики слідом за компанією Electricite de France. Концепція створення „національних чемпіонів” передбачає об’єднання декількох фірм в одну велику напівдержавну структуру.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект