НОВИНИ

04.09.2007 | Неочікуваний візит Джорджа Буша до Іраку
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Президент США Джордж Буш неочікувано відвідав Ірак. Фахівці припускають, що цей крок покликаний заохотити підтримку ініціатив американського президента щодо воєнної стратегії стосовно цієї країни.


Неоголошений візит президента США до Іраку пов’язують з наближенням вирішальних дебатів у Конгресі США стосовно вимоги Буша про спрямування в Ірак додатково 30 000 вояків.


Американський президент прибув на повітряну базу в Аль-Асаді у віддаленій частині провінції Анбар на заході країни. Його супроводжувала Держсекретар Кондоліза Райс, а зустрічав міністр оборони Роберт Гейтс та представники вищого армійського командування.

У програмі візиту передбачена зустріч з прем’єр-міністром Іраку Нурі аль-Малікі та іншими посадовцями, а також племінними шейхами, за допомогою яких американська адміністрація сподівається досягти прориву у боротьбі проти Аль-Каїди та сунітських військових угруповань.

Складність обгрунтовувати необхідність військової присутності в Іраку

Лише за кілька днів після цих зустрічей Конгрес США має заслухати верховного командувача американських збройних сил в Іраку генерала Дейвіда Петреуса та посла США в цій країні Райана Крокера стосовно того, наскільки воєнні заходи Буша сприяють стабілізації в Іраку. Їхні оцінки, а також звіт, що його Білий Дім має подати до Конгресу не пізніше 15 вересня, мають стати визначальними для визначення стратегії наступної фази війни.

У той час, як демократи наполягають на виведенні військ з Іраку та звинувачують адміністрацію США у загибелі дедалі більшої кількості американських вояків, Буш наполягає на необхідності подальшого перебування в країні американських військ: «Америка не здається розбійникам та убивцям. І ми не полишимо Ірак у складну для нього годину».

Однак Вашингтону дедалі складніше обґрунтовувати необхідність військової присутності в Іраку. Політичного поступу в напрямку припинення бойових дій бракує, і Буш зі своєю іракською політикою наражається в США на дедалі гострішу критику. Він змушений робити вагомі кроки на підтвердження своєї позиції, і його нинішній візит, на думку оглядачів, спрямований якраз на те, щоб показати: виводити війська з Іраку ще не час.

Джордж Буш зупинився в Іраку на шляху до Австралії, де він має взяти участь в економічному саміті лідерів країн Азійсько-Тихоокеанського регіону. З міркувань безпеки про подорож заздалегідь не оголошували, й американський президент відлетів зі Штатів на день раніше, ніж це передбачав його офіційний розклад.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект