НОВИНИ

04.09.2007 | Європейська політика сусідства
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Європейська політика сусідства, якою вона є і як її зміцнити – таку тему обговорювали сьогодні міністри й інші представники країн Євросоюзу та сусідніх з ними держав на першій конференції щодо співпраці між ЄС та сусідів. Україна також взяла участь у конференції, водночас розповсюдивши аркуш із поясненням, чому Київ не влаштовує Європейська політика сусідства.






Shpek_Roman


 
Роман Шпек
(rfe)
Учасниці Європейської політики сусідства та члени Євросоюзу відправили на конференцію міністрів або заступників, лише Україну представляв її посол – Глава Місії України при ЄС Роман Шпек. Не слід пояснювати це передвиборчою зайнятістю міністра закордонних справ Арсенія Яценюка чи інших урядовців, такий крок – радше прагнення Києва показати, що його не влаштовує Європейська політика сусідства, а влаштовує перспектива членства в Євросоюзі. Тлумачення цього і міститься в інформації, що її розповсюдила на конференції Місія України при Євросоюзі.



Європейська політика сусідства протирічить стратегічним цілям України


Посол Шпек стверджує, що офіційна позиція української сторони не мінялася від лютого 2005 року, коли президент Віктор Ющенко у своєму виступі у Європарламенті заявив, що Україна не може розглядати достатньою базою для двосторонніх стосунків Європейську політику сусідства, оскільки вона протирічить нашим стратегічним цілям.


«Україна може виходити у своїх стосунках з Євросоюзом тільки з того, що Україна є невід’ємною, невіддільною частиною Європи. Отже, Європейська політика сусідства, яка може вважатися альтернативою Європейській політиці розширення, не є прийнятною для України»,- каже Роман Шпек.


Чим більше реформ, тим більше допомоги


На відкритті конференції голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу наголосив, що головним принципом Європейської політики сусідства залишатиметься диференціація і пообіцяв, що ЄС більше підтримуватиме певні країни. «Чим ближче до Євросоюзу хоче бути країна, чим більша її відданість реформам, тим більше ми запропонуємо їй допомоги, аби досягти ці цілі і можливості, аби збільшити і поглибити наші відносини»,– обіцяє Жозе Мануель Баррозу.


Комісар ЄС із зовнішніх відносин і політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер виділила такі плани розвитку Європейської політики сусідства:



здійснити економічну інтеграцію,


полегшити в”їзд до ЄС мешканців країн-сусідів,


співпрацювати в галузі енергетики, і


надавати сусіднім країнам більше фінансової і технічної допомоги.



Політика сусідства не зачиняє жодних дверей


А представники Німеччини, Франції, Британії, Іспанії й інших країн заявили про те, що підтримують зміцнення Європейської політики сусідства. Приміром, за словами державного секретаря Франції з європейських справ Жана-П’єра Жуйе, Париж підтримує два головних принципи: ця політика повинна бути послідовною, узгодженою і тривалою, а підхід до неї має бути глобальним і таким, що не протиставляє східних і південних сусідів Євросоюзу.


Британський міністр у справах Європи Джім Мерфі назвав Європейську політику сусідства блискучим прикладом того, як ЄС приносить реальну користь мешканцям Євросоюзу та сусідніх з ним країнам. Мерфі сподівається, що сусіди використають можливості політики сусідства. «А для тих країн, які в далекому майбутньому очікують на перспективу членства в Євросоюзі, Європейська політика сусідства забезпечує рамки, аби поглиблювати і зміцнювати їхні відносини з ЄС. Звичайно, двері до членства в Євросоюзі залишаються відкритими»,– заявив член британського уряду.


Міністр європейських справ Німеччини Гюнтер Глоссер також наголосив, що політика сусідства не зачиняє жодних дверей. Німецький міністр назвав важливими для співпраці з сусідами такі галузі, як лібералізація торгівлі, економічна інтеграція, полегшення візового режиму, міграція, інвестиції. Іспанський міністр закордонних справ Мігель-Анхель Моратінос зауважив, що Євросоюз повинен продемонструвати новаторський підхід і запропонувати нові перспективи для країн-сусідів.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект