НОВИНИ

03.09.2007 | До чого призведе Польщу політична криза?
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

До чого призведе Польщу політична криза, яка цими днями спалахнула з повною силою, запитують польські коментатори. У четвер заарештовано колишнього міністра внутрішних справ Януша Качмарека, колишнього керівника поліції Конрада Корнатовського, a також президента державної страхувальної компанії Яромира Нетзля. Наступного тижня має відбутися чергове засідання польського парламенту, на якому заслухають інформацію про дострокові вибори.
 
З тим, що слід якнайшвидше розпустити парламент та провести у Польщі дострокові вибори, згодні як польська влада, так і опозиція. Однак, на цьому консенсус і закінчується. Владна партія "Право і Справедливість" братів Качинських вважає, що економічне зростання допоможе її перемогти на виборах.


До виборів ще вимагають парламентських слухань

Однак частина опозиції вимагає ще перед достроковими виборами провести парламентські слухання про зловживання владою спецслужбами. Це мало б допомогти усунути від влади польського прем’єр-міністра Ярослава Качинського.

Опозиційні політики сподівались, що у цьому їм допоможуть колишній головний прокурор Польщі, міністр внутрішніх справ Януш Качмарек та колишній керівник поліції Конрад Корнатовський. Однак, у четвер їх обох та ще президента державної страхувальної компанії затримали правоохоронці. Всіх заарештованих прокуратура звинувачує у причетності до корупційного скандалу в міністерсті сільського господарства.

Дострокові вибори виправлять усе?

Нещодавні учасники урядової коаліції вважають, що арешт колишнього міністра внутрішних справ та колишнього керівника поліції порушує закони демократичної держави. «Поведінка радянського, більшовицького та комуністичного зразків характерна зараз для партії "Право і Справедливість", – каже колишній польський віце- прем’єр і міністр освіти Роман Гєртих.

Однак, найбільша опозиційна польська партія "Громадянська Платформа" заявила у четвер, що не хоче негайного проведеня парламентських слухань. У Польщі йде зловживання владними структурами та спецслужбами, заявляє лідер партії Дональд Туск. Дострокові парламентські вибори покладуть цьому край, вважає він.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект