НОВИНИ

03.09.2007 | У Брюсселі пройде конференція за участю представників країн-сусідів і країн ЄС
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У понеділок Єврокомісія вперше за часів існування Європейської політики сусідства проводить конференцію за участю представників країн-сусідів ЄС і членів Євросоюзу. Конференцію під назвою «Працюючи разом – зміцнюючи Європейську політику сусідства» відкриють голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, міністр закордонних справ головуючої в ЄС Португалії Луїш Амаду та Комісар ЄС з зовнішніх відносин і політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер.

EU_flag_220

На конференції зберуться як офіційні особи з 16 країн-сусідів, так і представники бізнесових кіл та неурядових організацій. Зазвичай країну представлятиме міністр, у двох випадках це буде заступник міністра, а від України на конференції буде присутній Голова місії України при ЄС Роман Шпек.

Комісар Ферреро-Вальднер не висловила здивування щодо цього: «По-перше, Україна є одним з найбільш передових учасників нашої політики сусідства. По-друге, влітку мене відвідував з візитом міністр закордонних справ України. Він сказав, що він розгляне можливість, щоб на конференцію приїхав або він сам, або хтось інший. Але він також вказав на те, що Україна переживає дуже складний передвиборчий процес. Ми це розуміємо».


У першій частині конференції офіційні особи говоритимуть про можливості для лібералізації торгівлі, безпеку енергетики, зміни у кліматі і інше. Вони дискутуватимуть, як зміцнити Європейську політику сусідства і підтримати реформи в країнах-сусідах. У другій частині конференції учасники працюватимуть на семінарах щодо політики сусідства, керівництва державою і стабільності.

Конференція без підсумкових документів

Організатори заходу не збираються ухвалювати наприкінці конференції підсумкові документи, вони прагнуть радше почути від партнерів їхні думки про те, як покращити співпрацю в рамках Європейської політики сусідства.

«Моя мета буде слухати і почути про те, як сусіди хочуть просуватися вперед, де вони бачать сильні, а де слабкі сторони в цій суттєвій політиці. Нам слід залишатися відкритими також до нових ідей. А сусідні країни мають вчитися одна в одної та в нас і навпаки. У цьому полягає ідея цього обміну думок»,– зазначила представниця Єврокомісії Беніта Ферреро-Вальднер.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект