НОВИНИ

07.10.2004 | У ФРН неоднозначно реагують на позицію Єврокомісії щодо Туреччини
Радіо "Німецька хвиля"

Рекомендація Європейської Комісії почати переговори з Туреччиною про вступ до ЄС викликала неоднозначну реакцію в Німеччині.


«Відповідь, яку ми сьогодні готові дати звучить: ”так!” – наголосив комісар з розширення Ґюнтер Фергойґен, презентуючи рекомендації Комісії перед депутатами Європарламенту. За його словами, Анкара зуміла досягнути суттєвого поступу в демократичних реформах.


Рекомендуючи Європейському Союзу розпочати з Туреччиною переговори про вступ, Фергойґен зазначив, що вони можуть бути у будь-який момент перервані, якщо Анкара «вдасться до серйозних порушень принципів свободи демократії і поважання прав людини».


Заява Єврокомісії наштовхнулася на суперечливу реакцію німецького політикуму. Канцлер Німеччини Ґергард Шредер і міністр закордонних справ Йошка Фішер привітали її появу. Шредер з цього приводу зокрема заявив: «Зрештою звіт лише підтверджує те, про що вже давно говорилося: кінцевою метою перговорів має стати вступ Туреччини. Але вони ще триватимуть 10-15 років, за які країна може досягнути подальшого позитивного розвитку».


Водночас голова опозиційного Христянсько-демократичного союзу Анґела Меркель висловилася про рекомендації Єврокомісії критично, зазначивши, утім, як позитивний момент, що переговори з Анкарою проходитимуть відкрито.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект