НОВИНИ

26.07.2007 | Без російського флоту стабільності в регіоні не буде - російські депутати
За матеріалами - Радіо Свобода

Заява заступника глави МЗС про те, що Чорноморський флот після 2017 року не залишиться на українській території не сприяє збереженню стабільності в російсько-українських відносинах, стверджує голова комітету Держдуми РФ зі справ СНД Андрій Кокошин.


 



Без російського флоту стабільності в регіоні не буде - російські депутати


"У Думі досить негативно поставилися до заяви першого заступник міністра іноземних справ України про те, що після 2017 року Чорноморський флот повинен бути виведений з української території", - сказав Кокошин.


За його словами, російський Чорноморський флот "працює на нашу спільну безпеку в регіоні, його перебування в Криму є важливим чинником стабільності в російсько-українських відносинах, фактором підтримки по-справжньому дружніх відносин Росії з братньою Україною".


"Будь-які спроби з виведення російського ВМФ з Криму не можна розцінювати інакше, як прагнення вбити клин між двома нашими країнами", - заявив Кокошин.


Нагадаємо, раніше перший заступник міністра іноземних справ України Володимир Огризко заявив, що позиція Києва про необхідність виведення після 2017 року з території країни російського Чорноморського флоту залишається незмінною.


"Чорноморський флот Російської Федерації буде перебувати в Україні лише в терміни, зазначені в угодах про його тимчасове перебування. Це означає, що в травні 2017 року ЧФ має бути виведений з території України", - заявив Огризко.


Перед цим екс-командуючий ЧФ (1991-1992), колишній заступник головкому ВМФ РФ (1992-1999) адмірал Ігор Касатонов висловив впевненість, що "Севастополь залишиться головною базою ЧФ і після 2017 року".


"На мій погляд, це не підлягає сумніву, хоча договір про оренду Севастополя закінчується саме цього року ", - додав він.


За двосторонніми угодами між Україною і Росією 1997 року тодішній Чорноморський флот поділили на Військово-морські сили України і Чорноморський флот Російської Федерації.


Останній отримав право на тимчасове, до травня 2017 року, перебування на території України, в основній базі в Севастополі і ще в кількох пунктах базування і місцях дислокації.


Українські урядовці й раніше неодноразово заявляли, що держава не має наміру продовжувати чинність цих угод.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4135. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект