НОВИНИ

26.07.2007 | „Трійка” ЄС, США та Росії далі займатиметься проблемою статусу Косова
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Перше засідання так званої контактної групи з питань Косова відбулося в середу в австрійській столиці. Його скликали після того, як Рада безпеки ООН не змогла вирішити питання про статус цієї сербської провінції.

Засідання відбувалося за зачиненими дверима у приміщенні німецького посольства у Відні в середу ввечері понад дві з половиною години. Дипломати з США, Росії, Великобританії, Німеччини, Італії та Франції намагалися домовитися про подальші кроки з вирішення питання майбутнього статусу Косова. Сторони погодилися на пропозицію Німеччини, що надалі переговори вестиме так звана „трійка”, до якої увійдуть представники ЄС, США та Росії.

У дипломатичних колах кажуть, що зустріч у Відні пройшла у „відкритій та конструктивній” обстановці. Утім, коли конкретно буде розпочато нові переговори і як довго вони триватимуть, поки що не оголошують. ЄС та США хочуть обмежити переговорний процес, що розпочнеться в серпні, 120 днями. Їхньою метою є втілити план представника генсека ООН в Косово Мартті Ахтісаарі, згідно з яким цей край набув би незалежності під контролем міжнародної спільноти. Це, однак, не влаштовує Росію, яка має в Раді безпеки право вето, а також Сербію, парламент якої день тому ухвалив рішення, за яким Косово має залишитися невід’ємною частиною Сербії.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект