НОВИНИ

25.07.2007 | Нова виборча технологія у США?
Джерело - Українська служба ВВС

В Америці запроваджено новий спосіб спілкування політиків з виборцями, який медіа-технологи вже назвали революційним.








5 із восьми претендентів на кандидатство прибули на дебати на приватному джеті

Уперше питання кандидатам на посаду президента задавали користувачі Інтернету, зокрема популярного відео-ресурсу YouTube.


Але чи справді таким вже виявом прямої демократії були ці теледебати і як вони вплинуть на подальші шанси президентських кандидатів?


Піонером нової політетехпології стала Демократична партія, вісім кандидатів від якої, включно з такими важковаговиками, як Хіларі Клінтон, давали відповіді на питання, які міг поставити на Інтернеті хто завгодно і де завгодно.


Понад 3 тисячі добровольців зголосилися записати свої запитання у вигляді 30-секундного відеоролика, і з цієї купи команда телеканалу Сі-Ен-Ен, яка організувала відео-лінк, вибрала - на її думку - найцікавіших 39. Серед них було питання від гомосексуальної пари, яка запитувала, чому їм не дозволяють одружитися.


Поглядам багатомільйонної аудиторії відкрилася і лиса голова жінки, яка втратила волосся, лікуючись від раку, і яка запитує, які в неї шанси вижити в цій країні, якщо в неї немає приватного медичного страхування. Але найбільший резонанс викликали питання щодо місця Америки у світі після 11 вересня, зокрема про її стосунки з такими країнами, як Куба, Венесуела, Сирія чи Іран.


Головний суперник Хіларі Клінтон - молодий чорношкірий Барак Обама - був як завше прямолінійний. Він сказав, що готовий наприклад, зустрітися з лідерами цих країн: "Уявлення про те, що з країною припинено будь-які контакти у якості покарання, а саме це було керівним дипломатичним принципом цієї адміністрації, таке уявлення є просто сміховинним".


Відповідь Хіларі Клінтон була куди більш ухильною: "Я не можу обіцяти зустрітися з лідерами цих країн в перший рік мого президентства. Я обіцяю дуже інтенсивний дипломатичний наступ, бо не можна просто так обіцяти такі речі, якщо незрозуміло, що за цим стоїть. Я не хочу казати що-небудь лише заради пропаганди, бо ситуація може ще більше погіршитися".


Опитування американської аудиторії показали, що Хіларі Клінтон випередила Обаму на 15 пунктів, отримавши 40 балів глядацької підтримки. Хоча вважають, що саме Обама є більш успішним у тому, що стосується використання інтерактивних ресурсів інтернету для посилення власного іміджу.


Чи став новий формат теледебачів революційною медія-технологією? Кореспондент Бі-Бі-Сі Джастін Вебб вважає, що це не можна назвати революцією як такою. Врешті-решт, питання вибирав канал Сі-Ен-Ен. "Щось подібне робиться у Британії, у програмі Question Time - Час для запитань. Але все одно, в контексті президентських дебатів це безперечно було іноваційним", - каже він.


Ну і звісно, американці цінують гарне шоу, і без нього тут не обійшлося, коли до кандидатів звернувся - хто б ви думали - сніговик: "Привіт, кандидати від демократів! Я вже певний час переживаю, що проблему глобального потепління - єдине життєво важливе питання для сніговика - занехаяли. Як президент, що ви робитимите, щоб мій синочок мав повноцінне і щасливе життя?"


Жарти жартами, але ведучий поставив питання у лоба: хто з нас прибув не це шоу на приватному авіалайнері, особисто долучившись таким чином до глобального потепління завдяки викидам із літака. І виявилося, що з 8 кандидатів такими виявилися 5. Як після цього переконати виборця, що ти дбаєш про сніговика?


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект