НОВИНИ

07.10.2004 | Що робити з Україною, питають євродепутати єврокомісарів
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Розмови про Україну, зокрема про її місце і роль у розширеній Європі, вже другий день поспіль точаться в Європейському парламенті під час слухань, на яких затверджують нових комісарів Європейської комісії.


 У понеділок члени Європарламенту ставили питання про майбутню долю України новому комісарові з питань розширення Олі Ренові. А далі про Україну і вплив чесних президентських виборів в Україні говорила майбутній комісар ЄС із питань зовнішніх відносин і політики європейського добросусідства Беніта Фереро-Вальднер.



Про важливість чесних і прозорих виборів в Україні говорила в вівторок кандидат на комісара ЄС у справах зовнішніх відносин і добросусідства, а нині міністр закордонних справ Австрії Беніта Фереро-Вальднер:


«Дозвольте мені наголосити, що ці вибори є надзвичайно важливими. Тому ми попросили ОБСЄ, зокрема Управління демократичних інституцій і прав людини ОБСЄ, які там спостерігатимуть за виборами, подати нам дуже детальний звіт, погляд ізсередини. Відповідно до цього ми реаґуватимемо тим чи іншим чином. Я дуже сподіваюся, що Україна піде шляхом демократії. Я дуже сподіваюся, що ми можемо оцінити ці вибори ,як вільні й чесні».


За словами майбутнього єврокомісара з зовнішніх відносин Беніти Фереро-Вальднер, у стосунках із Україною вона намагатиметься не дати Україні повернутися до сфери впливу Москви.


«Я зроблю все, що буде в моїх силах, щоб принаймні утримати Україну на нашому боці», – сказала вона.


Тема про Україну лунала і в розмовах про політику подальшого розширення Європейського Союзу з оглядом на майбутні переговори про вступ Туреччини до ЄС. Один із членів Європейського парламенту запитав у новоспеченого комісара Євросоюзу у справах розширення Олі Рена, за яким принципом буде розширюватись Європейський Союз – за географічним чи економічним? Бо якщо за географічним, то Туреччину тяжко назвати цілковито європейською державою; якщо ж за політико-економічним, то чому відкладаються на задній план перспективи вступу України в ЄС?


Олі Рен відповів, що критерії вступу держав європейського континенту чітко зафіксовані в амстердамській угоді про Європейський Союз. І, виходячи з положень цього документа, Україні ніхто не може заборонити вступ до ЄС. Інша справа, додав Олі Рен, що в Україні нині політико-економічне становище не цілком стабільне.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект